YANIMDA KAL’ ARALIK’TA VİZYONDA!

Yeni jenerasyonun en popüler oyuncularından Çağlar Ertuğrul ve Meriç Aral’ın başrolünü paylaştığı, “Sony International” ve “LuckyRed/Shebnem Askin “ yapımcılığında Aralık ayında vizyona girmesi planlanan ‘Yanımda Kal’ filminin basın toplantısı önceki gün Torunlar Residence Lounge’ta gerçekleştirildi. Toplantıya Çağlar Ertuğrul ve Meriç Aral’ın yanı sıra yönetmen M. Uğur Yağcıoğlu ve yapımcı Shebnem Askin da katıldı.

İlk olarak filmin gelişim sürecini anlatan yapımcı Shebnem Askin “Yanımda Kal çok duygusal bir aşk hikayesi.  İki gencin birbirleriyle tanıştıktan sonra hayatlarının değişimini anlatıyor. 21 Aralık’ta da vizyona girecek” sözleriyle müjdeyi verdi.

Askin “Bu sezonda ‘Her Şey Seninle Güzel’ ve ‘Yanımda Kal olmak üzere iki filmimiz var’. İşler Güçler ve Kardeş Payı’ndan tanıdığımız Çağlar Yurt bu orijinal senaryoyu yazdı, biz de çok sıcak bulduk. Genç bir kadrosu olması gerektiğine inandık. Çağlar ve Meriç’in de güzel kimyasını görünce karar verdik. Bir yapımcı için hayal set gibi bir durum var. Her şey çok yolunda” dedi. 

“GENÇLİĞE YÖNELİK PROJELER YAPIYORSAK

GENÇ İNSANLARA FIRSAT VERMELİYİZ”

Filmin konusundan da bahseden yapımcı Askin “İki ayrı kutupta insanın aşkını anlatıyor. Emir’in karşısına duygusal ve bohem bir karakter olan Zeynep çıkıyor. Ona gerçek hayatın ne olduğunu gösteriyor. Emir gerçek aşkı Zeynep’te tadıyor” şeklinde konuştu. Askin ayrıca gençlerin sevdiği oyuncularla çalışmaktan çok memnun olduğunu vurgulayarak “Gençliğe yönelik projeler yapıyorsak onların takip ettiği genç insanlara fırsat vermeliyiz. Televizyondan sonra sinemada bu şansım olduğu için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Yönetmen Uğur Yağcıoğlu da “Çekimler çok güzel gidiyor.  Aşkın iki insanın hayatında neler yapabileceğini anlatan bir film hazırlıyoruz. Bizim sette görevlerimiz var, onları en güzel bir biçimde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“AŞIK OLUNCA İNSANIN GÖZÜ HİÇBİR ŞEYİ GÖRMEZ”

Meriç Aral, ‘Yanımda Kal’ filminin kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyerek “Çok heyecanlandım okurken, bir an önce çekelim hevesiyle girdim. Çok rahat ve keyifli bir set. Çok da güzel bir aşk hikayesi. Birbirine aşık olan ve çok eğlenen bir çift var diyebilirim. Zeynep, kontrolsüz ve deli dolu bir tip, yaşama dört elle tutunmuş. Söz’de daha sert bir karakteri oynuyorum. Bu rol benim için nefes gibi oldu. Tatlı komik bir hikayede olmaktan çok memnunum. Dram tarafı da olan bir iş, benim için ilk defa böyle bir tecrübe. Hem komik, hem hüzünlü. Alışkın olmadığım yerden. Bu yüzden beni heyecanlandırıyor” açıklamasında bulundu. Aral, filmde işkolik bir yatırımcıyı canlandıran Çağlar Ertuğrul’un Emir karakteriyle ilgili sorulan “Emir’i işkolikliğinden vazgeçirebiliyor musunuz?’ sorusuna ise “Bence aşık olunca insanın gözü hiçbir şeyi görmez ya, biraz da öyle. Dönüşümünü zaman içerisinde görüyoruz” yanıtını verdi. Oyuncu ayrıca “Benim sette ikinci günüm ama sanki bölümlerdir dizi çekiyormuşum gibi rahatım. Çok iyi anlaştık ekip olarak. Heves ve şevkle çekiyoruz” dedi.

“MERİÇ ARAL’LA UZUN ZAMANDIR ÇALIŞIYORUZ GİBİ

KİMYAMIZ UYDU”

Çağlar Ertuğrul ise karakterini “Emir, son derece işkolik birisi. Hayatı boyunca çalışmış ve doğru düzgün bir sosyal hayatı olmamış bir karakter. Zeynep’le tanıştıktan sonra hayatın güzel yanlarını keşfediyor. Basmakalıp hikayelerin dışında bizim kültürümüze ait çok güzel doneler de barındıran bir film. Sadece gençlik değil, güzel bir aile filmi” cümleleriyle özetledi. 

“Yanımda Kal’a dahil olma sürecini anlatan Çağlar Ertuğrul “Heyecanlıyız çekimler devam ediyor. Fazilet Hanım ve Kızları’ndan sonra bir hafta dinlenebildik. Mart ayında görüşmelere başlamıştık. İlk okuduğumda ‘Ben bunu yapacağım dedim, çok da ısrar ettim ‘Başlayalım’ diye. Zaten Meriç Aral’la kimyamız uydu. Sahneyi oynamıyor adeta yaşıyor. Çok güzel bir partner. İyi ki tanışmışım. Sanki çok uzun süredir çalışıyormuş gibi bir kimya var aramızda, ekiple de öyle” ifadelerini kullandı.

“FİLMDE AĞLADIĞIM SAHNELER VAR”

Hikayenin başlangıcından bahseden oyuncu “İlk görüşte aşkla başlıyor hikayemiz. Zeynep’in o insancıl kısmından etkileniyor Emir. Zeynep de çok yol gösterici bir tavırla yaklaşıyor. Emir’in çok fazla duvarı var, Zeynep sayesinde bunları yıkıyor. Filmde Zeynep için ağladığım sahneler de var” dedi. 

Dağ filmlerinin de yıldızı olan Ertuğrul, çeşitlilik arz eden projelerin kendisi için önem teşkil ettiğini belirterek “Çeşit de olmalı. Dağ 2 de gurur duyduğum proje. Komedi mizansenleri hoşuma gidiyor, bu projelere açığım. Dizi süreleri de kısalırsa tekrar yapmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Çağlar Ertuğrul ‘Dünya çapında birlikte rol almayı hayal ettiğiniz bir oyuncu var mı?’ sorusunu ise “Dün rüyamda Javier Bardem’i gördüm, Christoph Waltz’la bana eğitim veriyordu. Bu hayal tabii ki ama Scorsese, Fincher ile film çekmek. Oscar adayı olmak. Çok arzı ederdim. Bunlar Türkiye’den de çıkmalı. Türk oyuncular arasında ise rahmetli Tarık Akan ve Kemal Sunal’ı çok severdim. Cem Yılmaz ile bir projede yer almak isterim” şeklinde yanıtladı. 

Sosyal medyada çok popüler olan oyuncu “Kendimi ciddiye almıyorum, kendini çok ciddiye alana da gülüyorum. Çok fazla trollüyorum. İnsanlar bana ‘Sen de ne troll adamsın’ dediğinde hoşuma gidiyor” sözleriyle espri yaptı.