VEZİR PARMAĞI’NA İZLEYİCİDEN TAM NOT!

Ünlü yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün Boyut Film/Murat Tokat yapımcılığında bugün (25 Ocak) vizyona girecek olan beşinci filmi Vezir Parmağı’nın galası önceki akşam İstinye Park Cinemaximum Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Galaya filmin oyuncu kadrosunun yanı sıra Kubat, Zuhal Topal, Ömür Gedik, Edip Akbayram gibi isimler de katıldı. Kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip filmin oyuncuları ve davetliler, filmi çok beğendiklerini söyleyerek, sık sık alkışlarla mutluluklarını ifade ettiler… Filme ‘tam not’ veren izleyiciler, filmin sonunda jenerik müziğine kendilerini kaptırarak oynadılar….

Filmi yazan ve yöneten Mahsun Kırmızıgül, gösterim öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında ‘Gördüğünüz gibi buraya sığmıyoruz biz. Umarım izleyici de sinemalara sığmaz. Vezir Parmağı bugünden itibaren izleyicinin karşısına çıkacak. Ben çok heyecanlıyım, hepimiz birlikte izleyeceğiz. Vezir Parmağı aslında Yedi Kocalı Hürmüz, Tosun Paşa, Hababam Sınıfı, Şekerpare ve birçok benzeri filmi andırıyor. Ertem Eğilmez’in sinemasına ve kaybettiğimiz bütün değerli oyunculara ve yaşanan ustalara şapka çıkaran bir film oldu. Çok eğlenceli, çok samimi ve çok güzel bir film oldu. İkinin hikayesi de hazır, birincisi istediğimiz başarıya ulaşırsa onu da çekeceğiz. 12 ülke ve Türkiye’nin 7 bölgesinde sinema işletmeleri bu filmi bekliyor 900 salonda vizyona girecek’ açıklamasında bulundu.

‘SİNEMA FİLMİ YAŞAMIMDA ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİKLİK OLDU’

Vezir Parmağı galasına oğulları Atlas, Ares ve Güney’le birlikte gelen Gülben Ergen, şıklığıyla göz kamaştırırken ‘Oğullarımla ilk defa böyle bir davete katılıyoruz, çok heyecanlıyız. Kapadokya’da çekimleri tamamladık, çok kalabalık bir kadro. Sinema filmi yaşamımda çok büyük bir değişiklik ve heyecan oldu, uzun yıllar hem televizyon hem sinema yapmıyordum. Mahsun’un şahane bir fikri, kendi yazdığı ve yönettiği bir film. ‘Bu role ilk günden beri seni düşündük’ demesiyle filmde yer aldım’ şeklinde konuştu.

‘MAHSUN’UN İZLEYİCİSİNE, KENDİ İZLEYİCİMİZİ KATACAĞIZ’

Toplantı esnasında Nuri Alço ile yan yana gelen Ergen ‘Ben sırtımı nereye yaslamışım şimdi gördüm. Arkam çok sağlam Nuri abi var hiçbir sorudan korkmuyorum’ sözleriyle herkesi kahkahaya boğarken ‘Hepimiz bu gece ilk defa izleyeceğiz. Kapadokya’da iki aya yakın kaldık, kahvaltılar, sohbetler, repo günleri pusetiyle gelenler… Anılar biriktirdik. Mahsun ‘un önceki filmleri New York’ta Beş Minare, Mucize, Güneşi Gördüm hepsinin çok kıymetli izleyicileri var, biz de onları alacağız, Ece de, ben de, Yasemin Hanım da kendi sevenlerimizi katıp daha güzel rakamlara ulaştıracağız. Mahsun’la çalışmanın ben bir zorluğunu görmedim’ dedi.

‘SIRTIMIZI MAHSUN’A VERDİK’

Duayen oyuncu Yasemin Yalçın ise ‘Çok sıcak adeta Yeşilçam filmi tadında. Hepimiz Mahsun’a sırtımızı verdik. Böyle usta bir yönetmen, vefalı bir insan sahibi olduk. Çok güzel ve keyifliydi. Aslanlar gibi çekti setten sonra da hepimizin yanındaydı. Mahsun Bey’in filmi olunca bu kalabalık kadrodan, herkes çok rahat geldi’ ifadelerini kullandı.

‘MAHSUN BEY’LE ÇALIŞMAYI ÇOK İSTİYORDUM’

Şıklığıyla dikkat çeken ve Ertan Kayıtkent imzalı bir elbise giyen Ece Uslu ‘Hazırlanmaya 17:30’da başladım, nefes nefeseyim’ diye konuşurken saç rengini soran basın mensuplarına ‘Saçlarımı daha uzun süre böyle kullanacağım. Kendi saç rengim zaten, koyu küllü kumral, bu halinden memnun kaldım’ dedi. Uslu, filmle ilgili ise ‘Film çok güzel geçti, eğlenceliydi. Kapadokya inanılmaz enerjisi olan çok güzel bir yer, merakla ve heyecanla bekliyorum’ dedi. Uslu filmi izledikten sonra ise ‘Hep birlikte izledik, ben çok beğendim. Zaten muhteşem bir kadro vardı ve Mahsun Bey’le çalışmayı çok istiyordum. Her şey çok güzel olmuş’ yorumunu yaptı.

‘İZLEDİĞİM ŞEYDEN ÇOK GURURLUYUM’

Gala davetinin en ilgi çeken isimlerinden biri olan Derya Şensoy ‘filmin kariyerimde önemli bir yeri var tabii. Mahsun Kırmızıgül’ün bütün filmlerini izledim, içinde oyuncu olarak bulunuyor olmak, onunla çalışıyor olmak benim için çok önemliydi. O yüzden çok mutluyum. Şimdi filmi izlemiş olarak da izlediğim şeyden çok gururluyum. İyi ki böyle bir projenin içindeyim. Benim için çok heyecan vericiydi. Oynayan oyunculardan dolayı kendi içinde bir konservatuvardı benim için. O yüzden çok önemli bir tecrübe olarak kalacak hayatımda’ diye konuştu.

Eğlenceli sahneleriyle konuşulan Hayrettin de ‘Beklentimin çok üstünde olmuş demeyeceğim, zaten bu kadar mükemmel bekliyordum. Her işin dalında usta oyuncularıyla oynadım. Mahsun Kırmızıgül yönetmen, oyuncu, Gülben Ergen müziğin dalında usta, baba oyuncularımız var. Benim için çok muazzam bir deneyim oldu. Filmi izlemek isteyenlere ‘Her anlamda doyman istiyorlarsa bu filme gelsinler’ diyorum. Oyunculuk, açı müzik, her anlamda’ yorumunda bulundu.

GECEDEN NOTLAR:

 

* Mahsun Kırmızıgül, geceye eşi Ece Kırmızıgül ile el ele geldi.

MAHSUN’UN SESİ HALA PIRIL PIRIL!

* Davetlilerden Kubat, kilolarıyla ilgili yorum yapan muhabirlere Detoksa başladım, 2017 sağlık yılımız olacak. Sıkı sıkı hiç kaçırmadan diyetimi uyguluyorum. Maddi olarak gider yok tam tersi daha avantajlı. Ben zaten normalde haddinden fazla yediğim için, yarısını kestim. Bol bol su, salatalık, havuç ve yumurta gidiyorum’ dedi. Kubat, Kırmızıgül’e övgü dolu sözler sarfederek ‘Mahsun Kırmızıgül imzalı bir film muhteşemdir, çok başarılı. Ara sıra bir araya geliyoruz, çok heyecanlı. Bu bambaşka bir film. Mahsun’un sesi hala pırıl pırıl, arada şarkı söylüyor. Belli olmaz belki bir sürpriz yapar albüm çıkarır’ şeklinde konuştu.

* Oyunculardan Coşkun Göğen sevincini ‘Böyle büyük bir projede olduğum için seviniyorum. Hollywood stüdyoları gibiydi. Ölmeden önce böyle bir projede olduğum için çok mutluyum’ sözleriyle dile getirdi.

‘VEZİR PARMAĞI SETİ DERYA İÇİN OKULDU’

* Filmde kızı Derya Şensoy’un rol aldığı Derya Baykal ‘Ben Derya bu filmde oynadığı için çok mutluyum. Çok önemli bir prodüksiyon. Türk sinemasının ve tiyatrosunun çok değerli oyuncuları var. Derya ilk söylediğinde çok mutlu olduğumu söyledim çünkü Vezir Parmağı seti bir okuldu. Çok önemliydi. ‘Çok önemli ustalar var, hepsinden bir şey alıp gelmen lazım’ dedim. Gerçekten bittiğinde de onu söyledi. Filmi çok önemsiyorum. Mahsun çok güzel işlere imza atıyor. Derya için bu filmde rol almasının büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Gişesi bol olur inşallah’ açıklamasında bulundu.

DİZİ VE SİNEMA DÜŞÜNÜYORUM

* Davetlilerden Zuhal Topal da ‘Vezir Parmağı aslında benim de rol alacakken maalesef iş zamanı olmasından dolayı içinde yer alamadığım bir proje. Üzüldüm ama sevgili Mahsun Kırmızıgül’ün çok güzel bir ekibi var. Onun için de buradayız bu akşam. Senaryo bana anlatıldığında da çok hoşuma gitmişti. Tam emin değilim ama Ece’nin rolü olabilir. Dizi ya da sinema projesi düşünüyorum, teklifler geliyor. 5 gün radyo, 5 gün televizyon pek mümkün olmuyor. Özledim oyunculuğu, ayarlayacağız bir şeyler. Daha önce de yine Çarşı Pazar filminde rol alacaktım, artık üçüncüde’ dedi.