‘VEE PERDE’ AYAKTA ALKIŞLANIYOR!

Duayen tiyatrocular Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, 12 yıl sonra kendi kurdukları tiyatro olan Sahne 74’te ‘Vee Perde’ oyunu ile seyirci karşısına çıkmaya başladı. Bakırköy’de ‘Sinema 74’ olarak hizmet veren binayı, bir kültür merkezi haline getirerek ‘Sahne 74’ ismiyle sanatseverlerle buluşturan ikili, ‘Yasemin Yalçın Sahnesi’nde ‘Vee Perde’ adlı oyunlarıyla herkes tarafından ayakta alkışlanıyor. Hidayet Erdinç’in yönettiği, dekorunu Barış Dinçel’in hazırladığı Neil Simon’un ‘Sunshine Boys’ hikayesinden yola çıkılarak iki komedyeninin hayatını anlatan oyunda geçmişten günümüze Türk temaşa sanatından örneklerle izleyiciye hem nostalji yaşatıyor hem de komediye damgasını vuran usta isimleri anıyor.

KAKILMIŞ’IN İNTİKAMINI 12 YIL SONRA SAHNEDE ALDI

Cahide ve Adnan isimli, kendi dönemlerinde çok ünlü iki komedyeni canlandıran ve rol gereği yıllar sonra bir televizyon programı için yeniden bir araya gelen Yalçın ve İlbey’in bir sahnesinde Yasemin Yalçın’ın eşi İlyas İlbey’in saçlarından tutarak başını çevirmesi ikilinin yıllar önce oynadığı ‘İtilmiş ve Kakılmış’ karakterini hatırlatıyor. O dönem kadına şiddete dikkat çeken çiftin tiyatro sahnesinde yaşadığı bu dakikalar ‘Kakılmış, intikamını canlı canlı sahnede aldı’ yorumlarına neden oluyor.

ERKEK EGEMEN TOPLUMDA BİR DON KİŞOT’SUN!

İlyas İlbey’in canlandırdığı Adnan karakterinin söylediği ‘Sen erkek egemen toplumda bir Don Kişot’sun’ cümleleri ve bir çok diyalog seyirci tarafından sık sık alkışlanıyor. Her cuma, cumartesi ve Pazar günleri Yasemin Yalçın sahnesinde olan Vee Perde adlı oyun 14 Şubat’ta Çerkezköy, 18 Şubat’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 26 Şubat’ta Çorlu’da, 27 Şubat’ta Tekirdağ’da, 5 Mart’ta Bursa’da, 6 Mart’ta Balıkesir’de, 11 Mart’ta Eskişehir’de, 12 ve 13 Mart’ta İzmir’de, 19 Mart’ta izmit Kocaeli’nde, 23 Nisan’da Ankara’da ve 24 Nisan’da da Konya’da tiyatroseverlerle buluşacak