ÜNLÜ OYUNCU 28 YIL SONRA YİNE KELOĞLAN’DA!

Türk masalının en ünlü kahramanlarından biri olan Keloğlan’ın yepyeni bir yorumla çekildiği Keloğlan-Yeni Masal filmi, vizyona gün sayıyor. 7 Eylül’de vizyona girecek olan; senaryosunu Ferhat Ergün’ün yazdığı, Galip Gültekin, Çağdaş Gültekin ve Sonku Gültekin’in kurucusu olduğu VTR Production yapımcılığında, Süleyman Mert Özdemir yönetmenliğinde izleyiciyle buluşacak Keloğlan- Yeni Masal görsel efektleri ve hikayesiyle sinemaseverleri büyülü bir dünyaya götürecek.

Filmde hem masal yazarı hem de Keloğlan’ın yakın arkadaşı Emir olarak kamera karşısına geçen Kaya Akkaya’nın, bundan tam 28 yıl önce 10 yaşındayken oyuncu ikizi Sarp Akkaya ile birlikte ‘Keloğlan Sultankız’ adlı televizyon filminde çocuk oyuncu olarak yer aldığı ortaya çıktı. Yapımcılığını, Keloğlan- Yeni Masal filminin de yapımcısı olan Galip Gültekin’in üstlendiği filmde, oyunculuk konusunda ilk tecrübelerinden birini yaşayan Kaya Akkaya, yıllar sonra yine Keloğlan- Yeni Masal filmiyle sevenlerinin karşısına çıkıyor.

“ZAMANDA YOLCULUK YAPTIM”

38 yaşındaki oyuncu, duygularını “Benim için zamanda yolculuk gibi; fantastik bir dünyada 28 yıl önceye açılan bir kapıdan geçtim.. Yeniden çocuk olmak harikaydı” cümleleriyle anlatırken “Hem güzel mesajlar veren, masum bir hikayede yer almak çok cazip geldi.. 2 senelik bir baba olarak, ileride oğluma izleteceğim bir işe imza atmak heyecan vericiydi. Hem de yapımcımız Galip Gültekin ile yıllar sonra yine bir Keloğlan hikayesinde buluşmak hoş bir anı oldu. Yapım koordinatörümüz eski dostum Irmak Çığ ve harika yönetmenimiz Süleyman Mert Özdemir ile çalışmak da çok cazipti” dedi. Akkaya, “Sevginin, iyiliğin kazandığı, masumiyetin kıymetli olduğu bir dünya sunacak Keloğlan. Hayal gücümüzün eğlenceyle dolup taştığı bir dünya. Heyecan, sürprizler ve gülen yüzler sinema salonlarında bizi bekliyor olacak” sözleriyle de filmi 7’den 70’e herkese tavsiye etti.