‘ÜNLÜ DİVA’ TÜRKÇE ŞARKI SÖYLEYECEK!

Aralık ayında İstanbul’a gelerek Zorlu Eataly’de muhteşem bir konsere imza atan Brooklyn’li diva Maya Azucena, Türkiye’de gördüğü yoğun ilginin ardından yepyeni projelerle Türk hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Müzik otoritelerinin Aretha Franklin ve Stevie Wonder karışımı olarak nitelendirdiği 4 oktavlık sesi ile ünlü olan şarkıcı Maya Azucena, RNZ Müzik organizasyonuyla verdiği konser sonrasında Türkiye’de sahne alması için bir çok teklif aldı. Azucena, cesur bir karar vererek Türk Halk Müziği ve Sufi müziğinin en önemli isimlerinden The Secret Ensemble projesinin yaratıcısı Coşkun Karademir ile Aşık Veysel Şatıroğlu’nun ölümsüz eseri ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ı seslendirmek için çalışmalara başladı. Yaklaşık bir aydır şarkının düzenlemesi üzerinde çalışan ve Türkçe sözlerini de ezberleyen ünlü diva, repertuvarına ilk kez Türkçe bir şarkı aldı.  RY Management tarafından yürütülen görüşmeler sonucunda 24 Şubat’ta tekrar Eataly’de sahne alacak olan sanatçı kadife sesiyle büyüleyecek.

‘MÜZİĞİN EVRENSELLİĞİNİ AŞIK VEYSEL’İN ESERLERİNDE DUYDUM’

Kendisini heyecanlandıran bu proje hakkında konuşan Maya Azucena ‘ Aşkı en derin anlatan isimlerden biri Aşık Veysel. Müziğin evrenselliğini onun eserlerinde çok net duyabiliyorsunuz. Biz de Coşkun Karademir’le doğu ve batıyı sentezleyerek ortaya çıkan mükemmel karışımı dinleyicilere sunacağız’ açıklamasında bulundu.