ÜNLÜ ÇİFTTEN DİPLOMATİK ZİYARET!

Rol aldığı birçok başarılı projeyle Türk seyircinin en sevdiği isimlerden biri haline gelen ünlü oyuncu Wilma Elles ve işadamı eşi Kerem Göğüş, geçtiğimiz günlerde Bosna-Hersek Devlet Başkanı Bakir İzzetbegoviç’i makamında ziyaret etti. Yaklaşık 30 dakika süren görüşmede, 95 yılında gerçekleşen ‘Srebrenitsa Katliamı’ hakkında konuşulurken Elles ve Göğüş duygusal anlar yaşadı. Bakir İzzetbegoviç, çifte babası Alija İzzetbegoviç’in hayatını anlatan bir CD hediye etti. Daha sonra başkent Sarajevo’ya geçen Elles ve Göğüş, Alija İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret ederek dua ettiler.

3 SAATLİK YOLCULUK YAPARAK ŞEHİTLERİ ANDILAR

3 saatlik kara yolculuğu ile Srebrenitsa kentine geçerek soykırımda yakınlarını kaybedenlerle görüşmeler yapan ikili o dönem yaşanan hikayeleri dinledi. Siyaset bölümü diploması alan Türk- Alman oyuncu Wilma Elles ve eşi Kerem Göğüş, daha sonra şehitleri anmak için Srebrenitsa Soykırım Anıtı Potocari Memorial Center’ı ziyaret etti. Elles, daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından külliyede kabul edilmişti.

ACIYI ANLATMAYA CÜMLELER VE GÖZYAŞLARI YETMEZ!

Görüşme sonrası duygularını aktaran Wilma Elles ‘Bosna Hersek’te yaşayan herkesten çok şey öğrendim ve dinlediklerimi de kalbimin en derinlerinde hissettim. Burada yaşayan insanlar, hayatta neyin önemli olduğunu çok iyi biliyorlar. Bu derin acıyı anlatmaya cümleler yetmez, hiç bir gözyaşı yetmez. Buradaki insanlar gerçekten çok güçlü’ dedi. Kerem Göğüş ise ‘22 sene önce Bosna Hersek’te tarifi mümkün olmayan acılar yaşandı. Burada yitirilen insanların, çocukların kabirlerini ziyaret ettik ve acıyı derinden hissettik. Bosna Hersek’te yaşananların, çekilen çilelerin, dünyanın başka hiçbir yerinde ve hiçbir zaman yeniden yaşanmamasını dilerim’ şeklinde konuştu.