“TOPUKLU AYAKKABI GİYERSEM DETONE OLUYORUM”

 

Müzik dünyasına yepyeni bir soluk getirecek olan Seçil Gür’ün single çalışması ‘Deli Yangın’, DMC & Bon Production yapımcılığında yayınlandı. Sesiyle olduğu kadar, farklı tarzıyla da dikkat çeken Seçil Gür, çocuk yaştan itibaren Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası viyola sanatçısı Meral Sayın’dan aldığı solfej derslerinin ardından, ilk şan dersini Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyesi Sema Çal’dan aldı. Opera çalışmaları da yapan Seçil Gür, ilk arya eseri olarak da Cecillia Bartoli’ den ‘ Son Tutta Duolo’yu seslendirdi. Gür, 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi bölümünden mezun oldu. Şahika Tekand ve Esad Tekand’dan oyunculuk ve sanat tarihi üzerine de eğitim alan genç şarkıcı, Aralık sonunda ‘Deli Yangın’ adlı teklisini müzikseverlerin beğenisine sundu. Söz, müzik ve aranjesi Oğuz Yılmaz’a ait şarkının klip yönetmenliğini de Murat Joker üstlendi. Ümraniye Platoları’nda gerçekleştirilen çekimler iki gün sürerken klip, youtube’da kısa sürede bir milyon izleyiciyi geçti.

Çalıştığı mekanın merdivenlerinde çektiği videolarla birlikte kitlelerin beğenisini kazanan ve birçok bestenin arasından ‘Deli Yangın’ı seçen Seçil Gür, duygularını “2017’de single’ım çıkacak diye and içmiştim ve bu şarkıyı ilk duyduğumda ağladım. Hatta bir günde ezberledim. İnsanlarda her duyguyu uyandırabilecek bir şarkı. Mesela ben, şarkı bana geldiğinden beri deli yanıyorum. Kendimi deli olarak adlandırabilirim, deli yaktı içimi” cümleleriyle ifade etti.

Farklı tarzıyla da tüm dikkatleri üzerine çeken Seçil Gür “Topuklu ayakkabı giydiğim zaman detone oluyorum. Ayrıca arkı söylediğim yerlerde sadece görselliğime önem verilsin istemiyorum” dedi.

Gür, ‘Deli Yangın’ şarkısının kısa sürede müzikseverler tarafından beğenilmesi hakkında ise “Devamlı takip ediyorum. Ne kadar insana hitap ettiğimi, şarkının nereye ulaştığını heyecanla izliyorum. Hiç kötü yorum almadım. Bu sebepten çok mutluyum” şeklinde konuştu..