TEYEV’DEN 35. YILINDA GÖRKEMLİ GECE!

 

Türk Emniyet Teşkilatı Yetimleri Eğitim Vakfı’nın İstanbul Valisi Vasip Şahin ve eşiyle, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve eşinin himayelerinde düzenlediği protokol, prestij ve yardım amaçlı 35. Geleneksel TEYEV Polis Balosu Condrad Otel’de gerçekleştirildi. Gecenin ev sahipliğini üstlenen Mustafa Çalışkan ve eşi Müberra Çalışkan, Maral Öztekin ve eşi Müren Öztekin, Feryal Gülman misafirleri girişte karşıladı. Davete Türkan Sabancı, Gül Ergi, Hasan- Şule Özdemir, Aykut Cengiz Engin, Oktay Duran, Nazan Cihan, Erman Tuncer, Ayşegül Tuncer, Feyza -Hakan Kılınç, Sema Basa, Yüksel Mermer, İsmet Alpagut , Müge Anlı, Meltem Demir , Sibel Kerimoğlu, Merih Turan, Semra Tümay, Orhan Gencebay-Sevim Emre, Kazım Köseoğlu , Murat Aksu, Ayşegül Kayabay, Elif İnci Aras, Selahattin-Meral Çetiner, Kutlu Aktaş, Ünal Erkan gibi isimler katıldı. Gecenin açılış konuşması yapan TEYEV Genel Başkanı Maral Öztekin, davetlileri şehit polislerimiz için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti.

ŞEHİT EŞİNDEN GELEN MEKTUP DUYGULANDIRDI!

Öztekin ‘Siz onları hep toplumsal olaylarda gördünüz. Gördükleriniz sadece başlarındaki koca koca kasklardı. Çoğu zaman uyumadan 48 saat görev yaptıklarını, dağıtılan bir sandviç, bir küçük paket meyve suyu ile öğünlerini geçirdiklerini, eşlerine çocuklarına, sevgililerine mesaj attıklarını hiç görmediniz. Gencecik fidan gibi çocuklardı. Gazetelerde fotoğraflarını görüyorsunuz, bazılarının hikayesini okuyorsunuz gözünüzde bir damla yaş’ ifadelerini kullandı. Öztekin’in bir şehit eşinden gelen mektubu okuması herkese duygulu anlar yaşatırken ‘Bugün burada huzurlu bir şekilde toplanabilmemizi polisimize borçluyuz. İşte onun için TEYEV olarak biz polise sahip çıkmak, huzurumuza sahip çıkmaktır diyoruz’ sözleri büyük alkış topladı.

‘TEYEV’İN ÇALIŞMALARI HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDEDİR’

İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da ‘ Şehit ve malullerimizin ailelerine sahip çıkarak önemli bir toplumsal ihtiyacı karşılayan, sosyal sorumluluğunu yıllardır başarıyla yerine getiren, sivil toplum kuruluşları arasında müstesna bir yere sahip olan TEYEV’in yapmış olduğu olağanüstü gayretli çalışmalar her türlü takdirin üzerindedir. Türk Polis Teşkilatı 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kasteden her türlü terör örgütü ile canı pahasına mücadele eden, binlerce şehit ve gazisi olan bir teşkilatın adıdır. TEYEV milletinin Türk Polisi’ne karşı duyduğu sevgi ve saygının en veciz şükran ifadesidir. ‘ şeklinde konuştu.

MUSTAFA ÇALIŞKAN’A ‘YILIN POLİSİ’ ÖDÜLÜ

TEYEV’e bağış yapan isimlere plaketleri takdim edilirken, Mustafa Çalışkan’a da ‘Yılın Polisi’ ödülü verildi.

‘DEDEM DE GAZİYDİ’

Sahneye, Sibel Can’ı takdim etmek için davet edilen duayen sanatçı Orhan Gencebay; ‘Berhudar olun. Bundan sonra her şey bence çok iyi olacak. Sevgili asker arkadaşım, Maral kardeşimle vatani hizmetimizi birlikte yaptık. İnsanlığımızla vatanımız için ne yapmak gerekiyorsa yapacağız. Bu akşam geçen seneki gibi yorumcumuzu sunmam istendi. Vatan için canını gözünü kırpmadan feda eden canlarımız nur içinde yatsınlar. Onların emekleri, kendilerini feda edişleri vatanımıza güç kazandırdı. Dedem de ülkemiz için 14,5 yıl savaşan bir gaziydi’ açıklamasını yaptı. Orhan Gencebay, yeni albümünde yer alacak ‘Canım Türkiyem’ şarkısının sözlerini paylaşması uzun süre alkışlandı.

Sanatçı, daha sonra ‘13 yaşından beridir tanıyorum, çok sevdiğim gerçek bir ses yorumcusunu takdim edeceğim. Sesi çok güzel, kendisi de çok güzel. Hepimizin çok sevdiği, güzeller güzeli Sibel Can…’ diyerek Sibel Can’ı takdim etti.

DEV 35. YIL PASTASINI KESTİLER

Alkışlarla sahneye çıkan Sibel Can, ilk olarak ‘Kış Masalı’ adlı şarkısını seslendirdi. Can, ‘Huzurlarınızda olmak benim için çok büyük mutluluk. Herkes burada, sabaha kadar şarkı söyleyebilirim’ şeklinde konuşurken ‘Lale Devri’, ‘Seyyah’, ‘Aşk Bir Vefadır’ gibi dillere pelesenk olan şarkılarını seslendirdi. Sahneden inerek seyircilerin arasına karışan Sibel Can, büyük ilgi gördü.

‘SİBEL CAN, ASKER GİBİ NÖBETE KOŞUYOR’

Davet için hazırlanan dev 35. Yıl pastasını Sibel Can, Müberra Öztekin, Türkan Sabancı ve Feryal Gülman birlikte kesti. Maral Öztekin daha sonra sahneye gelerek ‘35 balonun en az 18’inde Sibel Can asker gibi nöbete koştu. Oğlu ateşliyken bile geldi. Şimdi oğlu büyüdü, Amerikalar’da… O bizim kaskomuzdur’ diyerek Sibel Can’a teşekkür plaketi sundu.

Sibel Can, Orhan Gencebay’la yıllar önce seslendirdiği ‘Severek Ayrılalım’ı, Gencebay’ın masasına giderek söyledi. Şarkının ‘Olur mu sevgi diye ızdıraba sarılmak, bu yol mutluluk yolu tek çaremiz ayrılmak’ bölümünü söylerken ‘Üzülerek söylüyorum, şaka söylüyorum’ demesi üzerine Sibel Can ‘Böyle bir şaka olamaz’ esprisini yaptı. Can, yaklaşık iki saatlik performans sonrası sahneden ‘Aşıksın’ şarkısıyla ayrıldı.