SİBEL CAN’DAN USTASI MÜZEYYEN SENAR’A VEFA!

“Galata” isimli müzik albümüyle 2014 yılının Altın Plak Ödülü’ne layık görülen Sibel Can, 2015’in ilk konserini TİM Maslak Show Center’da verdi. Konser öncesi basın mensuplarıyla da sohbet eden Sibel Can, sahnede iki hafta önce vefat eden Müzeyyen Senar’ı yadederek ona ait üç şarkı seslendirdi.

 

Canan Yaka imzalı üç elbise giyen sanatçı ilk olarak yeşil renkte kostümüyle çıkarak ‘Kostümüm Canan Yaka’ya ait. Eskiden Zeki Müren hep kostümlerine isim koyarmış, ben de onu örnek alıyorum. Zaman zaman isimler koyarım. Bunun ismine de Canan Yaka’yla karar verdik. Kış Güneşi. Bugün güneşliydi hava hoşuma gitti. Yılın rengi olduğu için Canan Hanım özellikle tercih etti’ dedi.

‘Müzeyyen Abla ve ekibimizle sabahlara kadar meşk yapardık’

Senar’ı tanımanın kendisi içn büyük şans olduğunu belirten Sibel Can, ‘Müzeyyen Ablacım’la çok güzel anılarımız var. Rahmetli annecim, babam, değerli hocam Mustafa Erses, Mustafa Taşpınar hepsiyle biraradayken İzmir’de defalarca sabahlara kadar meşk yapardık biz. Kendisinden bir şarkı öğrenmek için yapmadığım şey kalmıyordu. Müzeyyen abla tam okurdu, şarkı bitiyor ‘Orası nasıldı, ne olur bir daha’ diye söylete söylete ondan çok şarkı ezberleme şansım oldu’ cümleleriyle anısını paylaştı. Konser esnasında da Senar’a ayrı bir bölüm ayıran Can ‘Şimdi çok özel bir bölüm Müzeyyen Abla için. Ona malolmuş şarkılar. Kendisinden öğrendiğim için dünyanın en şanslı kişisiyim. Fuar zamanı möbleli ev tutuyorduk, otelde de kalamıyorduk, tabii para çok. Müzeyyen Abla’nın bana öğrettiği o şarkıyla başlayalım’ diyerek ard arda Benzemez Kimse Sana, Keklik ve Ormancı’yı okudu.