SETTE MUHTEŞEM FİNAL!

Yılın en merakla beklenen yapımlarından olan ‘Sen Kiminle Dans Ediyorsun?’ önceki gün Maltepe’de çekilen son sahnesiyle final yaptı. Leyla ile Mecnun, Bana Masal Anlatma, Kara Bela adlı yapımlarla televizyon ve sinema dünyasının en sevilen isimlerinden biri haline gelen Burak Aksak’ın yazıp yönettiği; Binnur Kaya, Demet Özdemir ve Uraz Kaygılaroğlu’nun başrolünü paylaştığı filmin 5 hafta süren çekimlerinin ardından oyuncular, basın mensuplarıyla buluştu.

BERABER ÇALIŞMAK HEDİYE GİBİ BİR ZAMANDI!

Toplantıda ilk olarak sözü alan deneyimli oyuncu Binnur Kaya ‘Çok mutluyuz biz. Çok kısa sürdü bizim için setimiz. Bitsin istemedik. O yüzden de hediye bir zaman gibi oldu hep beraber çalışmak’ dedi.

Oynadığı Şengül karakterinden bahseden Kaya ‘Ben dans hocasıyım, yırtmaya ve başarmaya çalışan bir kadın. Rollerimiz için hepimiz dans eğitimi aldık, ne kadar yapabiliyorum onu seyredince göreceğiz. Havada taklalar bile var… ‘ sözleriyle espri yaptı.

Kaya ‘Bu filmde sevginin iyileştirici gücünü göreceğiz. Demet’in bana dans konusunda çok yardımları dokundu. Öğretmenlerimiz ve hocalarımız da vardı. Demet’in ekstra yardımı oldu’ şeklinde konuşurken Özdemir araya girerek ‘Asıl Binnur’un bana katkısı oldu’ sözleriyle oyuncuyu onore etti.

‘FİLMİN DEVAMI KONUSUNDA DA ÇOK HIRSLIYIZ’

Özdemir, ‘Benim için çok güzel bir deneyim oldu. Sektörde çok yeniyim. Burak Aksak filminde olmak çok güzel. Uraz ve Binnur Kaya ile oynamak muhteşem bir şey zaten. Çok kısa sürdüğünü hissediyorum. Başlarken beş hafta uzun gibi geldi. Bir dizim vardı ve çok ara veremeden dahil oldum. Şimdi üzüntülüyüm. İnşallah devamı gelir. Biz çok hırslıyız’ açıklamasını yaptı.

Uraz Kaygılaroğlu, ‘Sen Kiminle Dans Ediyorsun?’ un konusunu ‘Sorunları olan bir karakterimiz var, Aysel. Hayata dair, annesinin babasının vefatıyla ilgili sıkıntıları var. Yaşadığı bunalımlı günlerden dansla kurtuluyor. Bunun hikayesini izleyeceğiz. Nasıl hayata geri tutunduğunu, Şengül Dans Okulu’na nasıl dahil olduğunu ve Şengül Hoca’nın onların hayatını nasıl değiştirdiğini göreceğiz. Ben psikiyatrı canlandırıyorum, Aysel de hasta. Tedavi sürecinde dansın ona iyi geleceğini keşfediyor’ diye anlattı. Kaygılaroğlu ayrıca, ‘Çok eğlenceli, müzikli ve danslı bir seyir olacak. Ben herkesi bu noktada bir araya getiren kişi oluyorum. İki tarafı iyileştirmeye çalışırken, kendisi de durumdan faydalanıp iyileşen bir adam’ diyerek filmin iddiasını vurguladı.

GEREKİRSE KAŞELERİ YARIYA İNDİRİN, BURAK AKSAK’LA ÇALIŞIN!

Binnur Kaya gibi, sette çok mutlu olduklarını belirten Kaygılaroğlu ‘Beş hafta oldu. Dün başlamışız gibi eğlendik. Bu sabah da son günümüz diye hüzünlendik. Burak Aksak’ın setinde olmak onunla çalışmak çok keyifli. Tüm oyuncu arkadaşlara tavsiye ediyorum. Kaşeleri yarıya, üçte bire indirin gerekirse’ diye konuşunca Demet Özdemir ‘Mutlaka deneyimleyin’ yorumunu yaparak meslektaşlarına tavsiyede bulundu.

BU SETTEN YENİ DANSÇILAR ÇIKACAK

Yönetmen ve senarist Burak Aksak ‘En mutlu olduğum setlerden biriydi. Hem çok rahattı, hem de muhteşem performanslar izledik. Oyunculuk olarak da, dans olarak da. Senaryo yazarken ‘İyi oyuncu ama dans edebilir mi?’ noktasında beklentiyi minimum tuttum fakat buradan galiba yeni dansçılar çıkacak. Muhteşem dans gösterileri var filmde. 2018’in ilk aylarında izleyiciyle buluşacak’ dedi.

‘SEVGİ YUMAĞI OLDUK’

Bu sırada Binnur Kaya ‘Kendisini germeyelim diye duygularımızı çok söylemedik ama şimdi bütün Türkiye önünde gerebiliriz. Çalışmak çok güzeldi Burak Aksak’la. Çok çok güzeldi’ diyerek Aksak’ı öptü ve tüm kameralar önünde ona teşekkür etti. Bu sahnenin ardından birbirine sarılan ve setin son günü olduğu için duygulanan oyuncular ‘Sevgi yumağı olduk’ yorumunu yaptılar.

‘SEYİRCİ ÇOK İYİ BİR FİLM İZLEYECEK’

Aksak, gazetecilerin ‘Oyuncuları bu kıvama getirmenin sırrı nedir?’ sorusuna ‘Hep iyi oyuncularla çalıştım. İşin aslında bir sırrı yok. İyi oyuncuyla çalışırsanız çok rahat bir set geçiriyorsunuz. Ben izleyici olarak şunu söyleyeyim, çok iyi bir film izleyecekler. Daha kurguya girmeden çok iyi bir film yaptık diyebiliyorum. Bu büyük bir laf aslında ama hakikaten güzel bir iş oldu. Final dansımız büyük bir şarkıyla geliyor, büyük bir isimden’ cümleleriyle filmle ilgili sürprizlerin olduğunu söyledi.

Son dönemde kilo verdiği gözlemlenen Demet Özdemir, formunu nasıl koruduğu yönündeki soruya ‘ 4 kilo verdim. Hiçbir zaman yemek yeme konusuna takılan biri olmadım, dünyaya bir daha gelmeyeceğim’ yanıtını verdi.

Özdemir, filmin ana fikrini ise ‘Yaşadığımız negatif şeyler bizi depresyona sürükleyebilir. İnanmazsan yerde de bulabilirsin kendini. Hırsınla mücadele edersen açılmayacak kapı yok’ diyerek açıkladı. Özdemir, kendi hikayesiyle benzerliğini ise ‘Burak Aksak’a sana para verip özellikle senaryo yazdırmış gibi hissediyorum dedim. Benim hayalimdi’ diyerek anlattı.

‘MANYAK BİR ÇİFT OLDUK’

Uraz Kaygılaroğlu ise ‘Demet, çalıştığım partnerlerden en iyilerinden bir tanesi. Kibarlığı ve enerjisi özellikle diye partnerine övgü dolu sözler söylerken, Demet Özdemir, ‘Manyak bir çift olduk’. Uraz çok iyi dans ediyordu, ben böyle bir şey beklemiyordum. Herkes döktürdü’ açıklamasını yaptı.

Kaygılaroğlu, Özdemir’in kendisine yardımlarını ise ‘Ben kendi adıma çok eğlendim. Kafam yandı adım sayarken, çok zorlandım. Utancımdan insanlara ‘Bir daha alalım mı? diyemezken Demet yardımıma koştu’ cümleleriyle paylaştı.

Filmde, Binnur Kaya, Demet Özdemir ve Uraz Kaygılaroğlu’na; Berat Yenilmez, Nergis Öztürk, Okan Çabalar’ın da bulunduğu güçlü bir kadro eşlik ediyor