SESSİZ ASKER KENAN ÇOBAN!

Sinemaseverlerin içini ısıtacak, samimiyeti, masalsı atmosferi ve umut dolu öyküsü ile izleyiciyi kalbinden yakalayacak olan ‘Balkaymak’ filmi 18 Mayıs’ta beyazperdede izleyici ile buluşuyor. Onur Tan’ın yazıp yönettiği ve Big Play Entertainment (2D Medya)/ Sertaç Demirtaş, Yusuf Karataş yapımcılığında gerçekleştirilen filmin en dikkat çeken karakterlerinden biri ise tüm Türkiye’nin tanıyıp sevdiği isimlerden Kenan Çoban olacak. Çoban, bu defa ters köşe bir rolle sinemaseverleri şaşırtacak. Ünlü oyuncu ‘Balkaymak’ filminde hiç konuşmayan bir askeri canlandıracak. 20 yıl önce ailesini ve çocuklarını yangında kaybettiğinden bu yana tek kelime etmeyen ‘Asker’ karakterinin kaderi ise minicik bir kalbin kendisine gösterdiği dostluk sayesinde farklı bir yöne gidecek. 

“AİLESİNİ KURTARAMAMIŞ BİR BABAYI OYNAMAK BENİ ÇOK ETKİLEDİ”

Kenan Çoban, ‘Balkaymak’ ta canlandırdığı  rolü “Asker karakteri 20 yıl önce ailesini ve çocuklarını yangında kaybetmiş. 20 yıl boyunca hiç kimseyle konuşmaması veya kimsenin onunla konuşmaması ise kendini yalnız hissetmesine neden olmuş. Özünde iyi, sadık, yardımsever biri. Ailenin torunları olan küçük çocuklara (Ömer ve Bade) sahip çıkıp onları baba şefkati ile korumaya çalışıyor. ‘Asker’in bu kocaman aileyle ve insanlarla olan sessiz bağının yanı sıra kendi ailesini kurtaramamış bir babayı oynamak da beni etkiledi” cümleleriyle anlattı. 

Çoban ayrıca “Oynayacağım karakterin hikayesini okumam kabul etmem için yeterli oldu. Asker karakterini gerçekten bu rolden çok etkilenerek oynadım. Takdir seyircilerimizin” şeklinde konuştu.