23 BİN KİŞİLİK CUMHURİYET BAYRAMI KONSERİ!

 Her tarzda seslendirdikleri şarkılarla, kısa sürede müzik dünyasında hatırı sayılır bir yere sahip olan Seramonİstanbul Orkestrası, önceki akşam Water Garden’da ihtişamlı su gösterilerinin ortasında muhteşem bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konserine imza attı. Başarılı tenor Fuat Kılıç Aslan ile sesi, müzikalitesi ve sahne başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Burcu Özsoy  Onuncu Yıl Marşı, İzmir Marşı, Memleketim gibi coşku dolu şarkıları söylerken, alanda bulunan 23 bin kişilik izleyici kitlesi iki saat boyunca bayraklarla Seramonİstanbul’a eşlik etti.

 Dinleyicilere Cumhuriyet Balosu tadında bir konser sunan ikili, frak ve bayrak renginde kırmızı elbiseleriyle dikkat çekerken, şarkılarda vals yapan dansçılar da büyük alkış aldı. Sulara yansıtılan dev Türk bayrağını herkes cep telefonlarıyla videoya alırken, Aslan ve Özsoy ‘un poptan operaya dek geniş bir yelpazedeki şarkılarına alandakiler de eşlik ettiler.  Konser ‘Hayat Bayram Olsa’ şarkısıyla sona erdi.

 MARŞLARA HERKES EŞLİK ETTİ

 Konser sonrasında Burcu Özsoy, “Harika bir ortamda, harika bir coşkunun içindeydik. Cumhuriyetimiz’in 95. yıl kutlamasını Seramonİstanbul vasıtasıyla yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuşurken, Fuat Kılıç Aslan “Mükemmel bir gece geçirdik. Yaklaşık 23 bin kişi şarkılarımıza eşlik etti. Coşkulu bir şekilde Cumhuriyet’in 95. yılını kutladık. Halkımız  da tüm marşlarımızı bu coşkuya yakışır bir şekilde bizimle birlikte söyledi” dedi.