SELÇUK AYDEMİR’İN ‘MAHALLEDEN ARKADAŞLAR’ KİTABI FİLM OLUYOR!

Ünlü senarist ve yönetmen Selçuk Aydemir,  2015 yılında çıkan ve çok satanlar arasında yer alan ilk kitabı ‘Mahalleden Arkadaşlar’ı sinemaya uyarlayarak beyazperdeye taşıyor. Kardeş Payı, Düğün Dernek, İşler Güçler, Çalgı Çengi gibi film ve dizilerin senaristi ve yönetmeni Aydemir, tabletlerin, akıllı telefonların olmadığı, çocukların ‘çocuk’ olduğu, ‘çocuk gibi’ oynadığı, gerçek arkadaşlığın keşfinin vurgulandığı 90’lı yıllarda geçen Mahalleden Arkadaşlar’da yine komedi filmlerine yeni bir lezzet kazandıracak.

NURGÜL YEŞİLÇAY VE ALPER KUL AYNI FİLMDE!

Çok sayıda baskı yaparak en çok satanlar listesinde üst sıralarda yer alan ‘Mahalleden Arkadaşlar’ kitabının aynı adı taşıyan filminde Selçuk Aydemir’in annesi İlknur’u ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay canlandırırken, babası Ekrem’i ise Alper Kul oynayacak. İlk kez bir komedi filminde rol alarak kariyerine yeni bir ivme kazandıran Nurgül Yeşilçay ve sevilen oyuncu Alper Kul, ilk kez bir projede bir araya geliyorlar. Aydemir’in çocukluğunu ise Esat Polat Güler canlandırırken, Murat Akkoyun’lu ve Yılmaz Gruda gibi duayen oyuncular da kadrodaki yerini aldı.

YILIN KOMEDİ FİLMİ GELİYOR

TR4033 Productions’ın yapımcılığını üstendiği, filmde Esat Polat Güler’in canlandırdığı Selçuk, pratik zekası, para kazanmak için bulduğu akıl almaz yöntemleri, başarma hırsı ve bu hırs uğruna yaşadığı trajikomik anıları ile izleyiciyi ilk dakikasından itibaren kendine bağlayacak. Sinema izleyicisinin 90’ların mahalle hayatına kısa bir zaman yolculuğu yapacağı filmin içindeki samimiyet ve komedi dozu yüksek anlatım dili, hem çocukların hem de yetişkinlerin zihninde ‘Yeşilçam Filmleri’ tadı bırakacak. Mahalleden Arkadaşlar, kadrosu kadar prodüksiyonu ve senaryosu ile de şimdiden sezonun en çok beklenen filmleri arasındaki yerini aldı…