ROMANTİK ‘İŞSİZ’ HANDE SORAL!

Oyunculuğa başladığı ilk günlerden itibaren Çalıkuşu, Küçük Kadınlar, Komedi Dükkanı gibi projelerle yapımcıların en çok tercih ettiği isimlerden biri olan Hande Soral, son filmi ‘Biz Size Döneriz’ de yeni mezun endüstri mühendisi ‘Lale’ karakterine can veriyor. Doğa Can Anafarta yönetmenliğinde, Asteros Yapım/Kanat Doğramacı yapımcılığında 31 Mart’ta beyazperdede yerini alacak olan ‘Biz Size Döneriz’; üniversite mezunu 6 yakın arkadaşın iş bulma süreçlerinde kendileriyle tanışma serüvenlerini anlatıyor. Hande Soral, filmde mezun olduktan sonra uzun süre iş bulamayan ‘Lale’yi canlandırırken, oyuncunun ‘iş görüşmesi’ sahnelerinde bir çok sinemasever de kendi hikayelerinden detaylar bulacak. Gittiği 10 tane görüşmeden red cevabı alan Lale’nin hikayesi, zengin babasının himayesine girmeme kuralını korumasıyla da bambaşka bir yola giriyor. Soral, ayrıca ‘Biz Size Döneriz’de romantik bir aşk hikayesinin de baş kahramanı olacak.

‘HER HAYIR YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR’

Yapımda canlandırdığı karakteri içselleştirdiğini anlatan Hande Soral ‘Lale, varlıklı bir aile ve ayrıcalıklı bir çevrede büyüdüğü halde hiç bir zaman kendini bu dünyaya ait hissetmeyen, aklı başında, fedakar ve kusurlarına rağmen etrafındaki herkes tarafından sevilen bir karakter. Ailesinin imkanlarını kullanmak yerine kendi hayatını kendi belirlediği şartlarda kazanmaya adamış tatlı bir kız. Çoğumuz beyazperdede onu çok seveceğiz. Ben ona hayat verirken çok sevdim’ şeklinde konuştu.

‘Biz Size Döneriz’ cümlesini duyduktan sonra mücadeleden vazgeçmenin doğru olmadığını özellikle belirten oyuncu ‘ Mesela Lale, üniversiteden sonra kendi lüksünü kendi yaratma çabasıyla yaptığı iş görüşmeleri ve aldığı “Biz size döneriz” cümlesi önce çok ümit verse de bir süre sonra aslında alt metninin ne demek olduğunu anlıyor. Bu biraz da aslında kabul görmeme ve hayır demenin iş dünyasındaki zarif kodlaması. Bunun ne kadar zor ve umutsuzluğa sürükleyen bir cümle olduğunu Lale ile birlikte anladım. Ama en önemlisi yılmamak sanırım. Her ‘hayır’ın yeni bir başlangıcın kapısını araladığına inanmalı ve mücadeleden vazgeçmemeli’ açıklamasında bulundu.