‘POSTA KUTUSU’NDAN ÖDÜL ÇIKTI

Yeni sezonda sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan ‘Posta Kutusu’ filmi,  4-9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Romanya Buzz Cee Film Festivali’nden ‘Jüri Özel Ödülü’ ile döndü. Katıldığı ilk festivalde ödül alan yapım, Romanya basınının da ilgi odağı oldu. Ödül törenine filmin yapımcısı Nedim Zeper ve Mahmut Keçici, yönetmen Barış Kırımşelioğlu ve oyuncu Ali Buhara Mete katıldı. Gösterim sonrasında salonda büyük alkış toplayan Posta Kutusu ekibi, filmi beğenen sinemaseverlerle de bol bol fotoğraf çektirdi.

Yapımcı Nedim Zeper, duygularını ‘Bu bizim için bir başlangıç. İlk festivalimizde ödül almak, ekibi daha büyük başarılar için de motive etti. Sinema izleyicilerine duygularını zirveye taşıyacak bir film sunuyoruz. Filmimizde gurur, vicdan ve dostluğu aktaran bir hikaye anlattık. Seyirciler tarafından kabul gördüğü için mutluyuz, yakında kendi ülkemizde de aynı tepkileri almayı hayal ediyoruz’ sözleriyle anlatırken Barış Kırımşelioğlu, ‘Gittik, gördük, gururla döndük. Bizi bu ödüle layık görenlere çok teşekkür ediyoruz’ dedi.

BOSNA HERSEK’TE 11 DALDA YARIŞACAK

Posta Kutusu, ayrıca Jagran, Shanghai ve Krajina Festivalleri’nde de yarışacak.  Film, önümüzdeki hafta Bosna Hersek’te gerçekleştirilecek Krajina Festivali’nde En İyi Film, Seyirci Özel Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü, En İyi Ses, En İyi Kostüm ve En İyi Kurgu olmak üzere 11 dalda aday oldu.Senaryosunu Barış Kırımşelioğlu  ve  Ali Buhara Mete’nin birlikte kaleme aldığı ‘Posta Kutusu’, aralarında İsmail Demirci, İnan Ulaş Torun, Ozan Osmanpaşaoğlu, Tuğçe Karabacak, Öner Ateş, Ali Buhara Mete, Tuncer Salman, Yılmaz Meydaneri, Bedirhan Soral, Mert Asker, Eylül Soğukçay gibi oyuncuların bulunduğu güçlü kadrosuyla da dikkat çekiyor.  Seyircinin vicdanıyla yüzleşeceği ‘Posta Kutusu’nda  tek hayali askerlik yapmak olan Adem’in, çocukluk arkadaşı Nihat’la birliğe teslim olmaya giderken kaza yapması üzerine yaşadıkları psikolojik süreç, Nihat’ın hayatını Adem’e bakmaya adaması ve sahte bir askerlik celbi hazırlamasından sonra ortaya çıkan büyük sır konu ediliyor.