MÜZMİN BEKARLARDAN 2 DÜĞÜN !

Düğün Dernek ve Düğün Dernek: Sünnet adlı filmleriyle yaklaşık 14 milyon sinema izleyicisine ulaşan Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yeni filmleri ‘Çalgı Çengi İkimiz’ seyirciyle buluşmak için gün sayıyor. ‘TR 40 33 Production’ yapımcılığında 6 Ocak’ta vizyona girmeye hazırlanan ‘Çalgı Çengi İkimiz’ görkemli sahneleri ve geniş prodüksiyonuyla dikkat çekecek. Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği filmde sanat dünyasının en gözde bekarları arasında bulunan Ahmet Kural ve Murat Cemcir, iki ayrı düğün yaptı. Mafyanın, tehditle düğün şarkıcısı olarak düğünlerde sahne almaya zorladığı ikili, birbirinden eğlenceli görüntülerle sinemaseverleri kahkahaya boğacak.

‘Çalgı Çengi İkimiz’ de Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in sahne performansı gösterdiği bölümler için iki ayrı düğün çekimi yapıldı. Düğün sahnelerinin çekimleri yaklaşık bir hafta sürerken, toplamda davetli olarak 1500 oyuncu kullanıldı. Sahnelerin daha ihtişamlı görünebilmesi adına ekstra ekipler de filmin içine dahil edildi.

‘DÜĞÜN ŞARKICILIĞI, DAMATLIKTAN DAHA KOLAY’

Filmin yıldızlarından Murat Cemcir, senarist Selçuk Aydemir yüzünden ailelerinin evlilik konusunda yakınmaya başladığını belirterek ‘Dört tane düğün filminde oynadık, ikisinde de düğün şarkıcısı rolündeyiz. Üzerimizde mahalle baskısı oluşmaya başladı’ şeklinde konuştu. Ahmet Kural ise ‘Damat olmaktansa düğün şarkıcısı olmayı tercih ediyoruz. Böylesi daha kolay’ dedi.

AYRAN VE LİMONATAYI DAMACANADAN İÇTİLER!

Kalabalık ve yorucu geçen düğün sahnelerinde, müzikal anlamda müthiş bir performans gösteren Ahmet Kural ve Murat Cemcir, set arasında ayran ve limonatayı damacanadan içerek ilginç görüntülere de imza attı. ‘Çalgı Çengi İkimiz’ kadrosunda ayrıca Rasim Öztekin, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Barış Yıldız, Samet Gürsel, Nur Erkul, Ayşe Kökçü, Ahmet Gülhan, Tuna Orhan, Cahit Gök,Şinasi Yurtsever, Ceyhun Güneş, Korhan Herduran ve Hakan Akın gibi deneyimli oyuncular da bulunuyor.