MÜZİK VE SPOR BULUŞTU!

Her yıl olduğu gibi müzikseverleri birbirinden farklı etkinlikler ve konserlerle buluşturmaya hazırlanan 7. Uluslararası Klarnet Festivali, Cumartesi günü açık hava etkinlikleriyle start verdi. Kadıköy ve Beşiktaş İskelesi ile, Maçka Parkı’nda gerçekleştirilen Mert Erşahin ve Grup 27 konserlerine çok sayıda dinleyici katıldı.

FESTİVALİN MASKOTU TİTİ!

Sanat yönetmenliğini Serkan Çağrı’nın üstlendiği festivale, Çağrı da ailesiyle birlikte katıldı. Serkan Çağrı, eşi Ebru Çağrı, çocukları Nefes ve Eser Çağrı ile mutluluk pozu verirken ailenin 1,5 yaşındaki Pomerian cinsi köpeği Titi de günün maskotu oldu.

YOGASEVERLERE KLARNET DOPİNGİ!

Festivalin ikinci gününde ise yine rengarenk görüntüler vardı. Spor ile müziğin iç içe geçtiği ‘Nefes Terapi’ etkinliği yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Yaklaşık üç saat boyunca spor kıyafetleriyle Klarnet Festivali tarafından alana konulan yoga matları üzerinde yogadan zumbaya kadar çeşit çeşit etkinlik yapan Caddebostan sakinleri, hem spor yaptı hem de eğlence dolu bir hafta sonu geçirdi. Festivalde yoga dersini ise Klasik Yoga ve Farkındalık Merkezleri kurucusu ve yazar Mert Güler verdi. Doğa ve denizin buluştuğu Caddebostan Sahili’nde yoga yapan katılımcılar, tüm haftanın stresini attı. Spor etkinliğinin ardından Serkan Çağrı’nın öğrencisi Sedat Gülcü, dinleyicilere muhteşem bir konser verdi.

“EŞİM EVDE SPOR YAPARKEN KLARNETLE EŞLİK EDERİM”

Spor etkinliklerine katılmayı ihmal etmeyen Serkan Çağrı da “Spor ve müzik zaten hayatın ayrılmaz bir parçası, biz de festivalimizde her zaman birbirini tamamlayan etkinlikler yapıyoruz. Eşim evde spor yaparken arada ben de klarnetimle ona eşlik ediyorum. Her şey müzikle güzel” şeklinde konuştu. 7.Uluslararası Klarnet Festivali, 12 Eylül’de Cem Karaca Anısına Ustaya Saygı, 13 Eylül’de İsmail Lumanovski& Dzamno Agusev Orchestra feat Suzan Kardeş, 15 Eylü’de Goran Bregovic, 16 Eylül’de Buika konserleri ve birbirinden keyifli etkinliklerle devam ederek 17 Eylül’de Yunan Müziği’nin kraliçesi Despina Vandi’yi ağırlayıp final yapacak.