MURAT’LA ŞAHANE OLDUK!

Ekranların en gözde oyuncuları Murat Yıldırım ve Özge Gürel’in başrolünü paylaştığı romantik komedi ‘İlk Öpücük’ten ilk kareler ortaya çıktı. Filmde birlikte oynayan Özge Gürel ve deneyimli isim Murat Yıldırım, seyircileri baştan çıkaracak çok uyumlu bir ikili oldu.

Fox TV eski Genel Yayın Yönetmeni Shebnem Askin’nin 2016’da kurmuş olduğu LuckyRed Film yapımcılığında vizyona girecek olan filmin çekimleri de, hikayesi gibi rengarenk geçti. Murat Onbul’un yönetmenliğini üstlendiği filmde görüntü yönetmenliğini de Javier Salmones yapıyor. Tirilye ve Gölyazı’nda başlayan çekimler Bursa’nın çeşitli köylerinde gerçekleştirildi. Muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde yapılan çekimlerde Gürel, rol gereği kullandığı sarı renkteki Mercedes marka arabayla da bol bol poz verdi.

‘SİNEMADA ROMANTİK KOMEDİYİ ÇOK İSTİYORDUM’

İlk sinema filminde ‘Bahar’ karakteriyle beyazperdede sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan Özge Gürel, böyle samimi bir hikayenin içinde yer almaktan çok mutlu olduğunu vurgulayarak ‘Romantik komediyi çok seviyorum. O yüzden benim için müthiş güvenli bir alan ve bundan keyif alıyorum. Kiraz Mevsimi’nde 60 bölüm romantik komedi oynadım. İlk filmimde o yüzden rahat ediyorum. Hem sinemada da bunu yapmayı çok istiyordum’ dedi.

Filmde kasabanın çapkını Hakan rolünü üstlenen Murat Yıldırım ile çok güzel bir kimya yakaladıklarını belirten Özge Gürel ‘Oyuncuların kimyası günlük hayatta iyi olsa bile bazen ekrana geçmiyor. Bir şekilde aslında tipolojik olarak da bir kimyaya ihtiyaç var. Ama biz bu konuda şanslıyız Murat’la hem tipololjik olarak, hem de kamera arkası kimyamızın çok uyuştuğunu düşünüyorum. Gelen duyumlar da öyle, biz de çok iyi hissediyoruz. Bence şahane oldu’ cümleleriyle memnuniyetini dile getirdi.

‘KARŞILIKLI SAHNELERİMİZ BANA İYİ GELİYOR’

Gürel, ayrıca ‘Murat benim için büyük bir şans oldu. Aynı zamanda tecrübesinden faydalanabileceğim biri. Karşındaki oyuncuya güvenmek de çok önemli. Ona çok güveniyorum. Tecrübesine, oyunculuğuna, iyi bir insan olmasına. Bu büyük bir lüks. Karşılıklı sahnelerimizde inanılmaz oyun alabiliyorum. Bu bana da çok iyi geliyor ve oyunumu yükseltiyor’ açıklamasıyla rol arkadaşından övgü dolu sözlerle bahsetti.

İlk Öpücük filminde geçirdiği kaza sonucunda hiçbir şeyi hafızasında tutamayan Bahar’ın (Özge Gürel), kasabanın hızlı çapkınlarından Hakan (Murat Yıldırım) ile tanıştıktan sonra gerçek aşk ile şekillenen hayatı anlatılmaktadır. Kaza sonrasında her yeni güne iki yıl öncesinden başlayan Bahar, babası ve ağabeyi tarafından kendisinin mutluluğu için yaratılan sahte dünyada hep aynı 24 saatlik zaman dilimini yaşamaktadır. Bahar’ı görür görmez ona tutkuyla bağlanan Hakan ise, her gün onu yeniden kendisine aşık etmek zorunda kalacaktır.

YILDIZ OYUNCULAR BİR ARADA!

Yıldız oyuncuların da bir araya geldiği filmde Cezmi Baskın, Hayrettin, Beyti Engin, Sadi Celil Cengiz, Gamze Karaduman, Erol Aksoy, Birsen Dürülü, Hakan Akın gibi popüler isimler de yer alıyor. Filmin senaryosunu ‘İşler Güçler’ ve ‘Kardeş Payı’ gibi fenomen dizilerde imzası olan Çağlar Yurt kaleme aldı. İlk Öpücük’ün sinemalarda dağıtımını Warner Bros Türkiye yapacak. İlk Öpücük’ün, 2017 sonbaharında vizyona girmesi planlanıyor.