‘MURAT’LA BİRBİRİMİZİ TAMAMLIYORUZ’

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrolünü paylaştığı ‘Çalgı Çengi İkimiz’ filmi için Türkiye turnesi kapsamında önceki akşam İzmir Optimum AVM’de oyuncuların da katıldığı özel bir gösterim yapıldı. İzdihamla geçen Bursa ve Balıkesir’den sonra görkemli İzmir galasında salona giren oyuncular, ışıl ışıl telefon ışıklarıyla karşılaştı. İzmir’li hayranlarının ‘İzmir’e hoşgeldiniz la bebeler’ pankartıyla alkışlarla fuaye alanına giren Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Selçuk Aydemir hem fuaye alanında hem de sinema salonunda sinemaseverlerin sorularını cevaplandırdı.

TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona giren ‘Çalgı Çengi İkimiz’in yönetmeni Selçuk Aydemir, alışveriş merkezinin tüm balkonlarını dolduran kalabalığa ‘Ben böyle kalabalık görmedim’ sözleriyle teşekkür ederek yeni projelerini soran bir izleyiciye ‘Filmin devamı da gelecek ama bir müddet yeni bir şey deneyeceğiz. Başka bir film projesi. Hemen hemen aynı ekip, başka yeni arkadaşlar katılacak aramıza. Seneye Ocak diye düşünüyoruz’ dedi.

Ahmet Kural, Murat Cemcir’le aralarındaki muhteşem uyumun sorulması üzerine ‘Öyle bir enerjimiz- sinerjimiz var, birbirimizi tamamlıyoruz abi kardeş’ ifadelerini kullandı.

Kural, sözlerine şöyle devam etti: ‘Böylesine zor günlerde sinemaya, sanata olan ilgiyi arttırmak adına insanların sanatın iyileştirici yönünü kullanması gerektiğini düşünüyoruz. Biz de onlara huzur ve biraz da umut verebilirsek ne mutlu bize. Görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz bir şekilde. Filmimizi yaptık, beğenen olacak, beğenmeyen olacak. Çünkü ilk Çalgı Çengi çok değişik bir filmdi. Benzeri olmayan bir şeydi. Daha gençken yaptığımız bir film. Bu daha aile filmi. Cemcir bile gençti’

Murat Cemcir ‘İlk Çalgı Çengi 59 bin gişe yaptığından daha başarılı olması için mi ikincisini çektiniz?’ diye soran basın mensuplarına ‘Tabii ki daha fazla izlensin diye yaptık. Bir haftada bir milyon seyirciye ulaştık’ diyerek müjdeyi verdi.

Cemcir salonda ‘İlk filmden sonra buralara geleceğinizi düşünüyor muydunuz?’ yorumunda bulunan bir hayranına ‘Çalgı Çengi’de buralara kadar geleceğimizi düşünemedik. Aklımız hala almıyor’ dedi.

Bir kız hayranının Ahmet Kural’a ‘Ahmeeet, sevgilin var mı?’ diye bağırması ve bir çocuk hayranının ‘Babyface’ini neye borçlusun?’ sözleri salonda kahkaha kopardı.

Kural, sürekli bir dahaki filminin ne türde olacağını merak eden sinemaseverlere ise ‘Romantik korku yapacağız’ diyerek esprili bir yanıt verdi.