MUHTEŞEM KÖÇEKLER

Vezir Parmağı filmi ile sinemaseverlere çok konuşulacak bir yapım sunmaya hazırlanan ünlü yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün yeni filmiyle ilgili sürprizler bir bir ortaya çıkıyor. 25 Ocak’ta Boyut Film/Murat Tokat yapımcılığında vizyona girecek olan Vezir Parmağı filmi için ünlü oyuncular Hayrettin ve Necmi Yapıcı Köçek oldu. Gösteri dünyasının en renkli dansçıları olan köçekler, Vezir Parmağı filminde hayat bulurken, sempatik tavırları, renkli kostümleriyle köçek rolüne giren ve dakikalarca dans eden Hayrettin ve Necmi Yapıcı çok konuşulacak bir performans sergiledi.

 Beş farklı bölgeden, beş farklı kültüre ve coğrafyaya ait hamalların savaşa gittiklerini zannederken bambaşka bir maceranın içine düşmelerini anlatan filmde Hayrettin, Cumali- Necmi Yapıcı ise Kamil adında iki karakteri canlandırıyor.

 ‘OĞLUM, O ETEKLİ SEN MİSİN?’

 Köçek oyunu oynayabilmek için uzun süre çalışan ikiliden Hayrettin, Vezir Parmağı fragmanı çıktıktan sonra başına gelen ilginç anıyı ‘Ben bu rol için kendi arkadaşlarımla bile çalıştım. Filmin fragmanı çıktıktan sonra annem izlemek istedi. ‘Oğlum o köçek dansı yapan etekli sen misin? Ne güzel oyunuyorsun’ yorumunu yaptı. Göbek atma olayı çok hoşuma gitti. O kıyafetle moda da giriyorsun. Necmi abi çok yetenekli, hatta bundan sonra düğünlere mi gitsek?’ diye kendi aramızda konuştuk.’ sözleriyle anlattı. Hayrettin, ayrıca ‘Köçeklik gerçekten zor sanatmış. Biz iyi olması için elimizden geleni yaptık. Yönetmenimiz Mahsun Kırmızıgül’ün filminde olmak, ustalarla aynı projede yer almak bizleri çok mutlu etti. Filmi izleyecek olan sinemaseverlere şunu söyleyebiliriz: Vezir Parmağı sizleri daha önce hiç izlemediğiniz, ve hiç bir yerde göremediğiniz, bilmediğiniz bir dünyaya götürecekdedi.

 ÖNCE MAHSUN’A VE EKİBE OYNADIK!

 Koreografiyi de hazırlayan Necmi Yapıcı ise ‘Köçek sahnesi için Hayrettin ile beraber biz kendimiz bir koreografi hazırlayıp provasını yaptık. Daha önce hiç köçek oynamışlığımız da yoktu ama çok eğlenceli bir çalışma oldu. Kendimizi videoya çektik, üzerine konuştuk. Daha sonra Mahsun’a ve ekibe oynadık çok beğendiler. Biz çok eğlendik çalışırken ve ‘Keşke daha uzun olsaydı bu sahne’ dedik. Kıyafetlerle daha da renklendi ortam . O sahnenin film içinde de ayrı bir yeri olacak sanırım. Defalarca oynadık, sahne bazen gülmelerle kesildi’ şeklinde konuştu.