‘MUCİZE’YE GÖRKEMLİ GALA

Ünlü yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün dördüncü filmi Mucize’nin galası önceki akşam Özdilek AVM Cinetime Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Tüm oyuncu kadrosunun hazır bulunduğu gecede adeta ünlü yağmuru yaşandı. Filmin gösterimine, Nebahat Çehre, Orhan Gencebay, Sevim Emre, Pakize Suda, Oya Aydoğan, Deniz Çakır, Mete Horozoğlu, Mustafa Sandal, Acun Ilıcalı, Metin Şentürk, Burak Kut, Funda Arar, Kubat, Zara, Yasemin- Eylül Yalçın, Hande Subaşı, Erkan Özerman, Cemil İpekçi, Nazlı Ilıcak, Behzat Gerçeker, Edip Akbayram, Esra Erol gibi isimler katıldı.

* Galaya üzerinde bir kürkle gelen Nebahat Çehre, yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için ‘Bu kürk değil galiba. Hayvanı kesip de keyif, zevk için yapılmasına ben karşıyım. Hayatta adak yapmam mesela. Kesilen büyükbaş hayvanlardan da çıkıyor. Üzerimdeki öyle bir şey’ dedi. Çehre, yeni bir proje okuduğunun müjdesini vererek ‘Şu anda bir proje okuyorum, ön görüşmem var. Eskiden Yeşilçam’da parasızlıktan yaptığımız filmler var, artık seçiciyiz’ diye konuştu. Çehre sosyal medyadaki Canan Canan Karatay caps’leri hakkındaysa ‘Görünce çok utandım. O bir profesör, yıllarını vermiş. Ben oyuncuyum. Böyle bir kıyaslama yakışmaz’ açıklamasını yaptı

* Konuklardan Pakize Suda ‘Epeydir bu kadar basını bir arada görmedim. O kadar uzun sure nasıl şaşı kaldı Mahsun, onu merak ediyorum’ dedi. Oya Aydoğan ise ‘Yabancı film kalitesinde olduğunu gördük fragmanların, o yüzden geldik’ sözleriyle merakını anlattı.

* Galanın en çok dikkat çeken isimlerinden Seda Tosun, Çiğdem Akın imzalı elbisesiyle göz kamaştırdı. Tosun, ‘Bugün benim günüm. 1 senedir bu filmi bekliyorum. İkincisi sinema filmim Mucize. Mızgin isimli bir Zaza kızını canlandırıyorum. Uçurum kenarı en büyük fobimdir ve Mucize’de öyle bir sahnem var. Mahsun Bey çok disiplinli ve başarılı. Hiç zorlanmadık. Kötü oyuncu yoktur, kötü yönetmen vardır’ şeklinde konuştu.

* Burak Kut ise filmin yönetmeni Mahsun Kırmızıgül’den övgüyle bahsederek ‘İlk yıllarından beri bu işin içinde olması bizi çok mutlu ediyor. Başarısını katlayarak yukarı çıkarıyor’ dedi

* Geceye ayrıldığı eşi Elvan Yıldız ve çocuğuyla gelen Metin Yıldız damgasını vurdu. Yıldız ve eşi filmde de karı- koca rolünde oynuyor. Yıldız filmin başrol oyuncusu Talat Bulut’un çekimler esnasında yaptığı bir espriyi de şu sözlerle paylaştı: Talat Abi bir gün ceketinin içine göz dikerek, bize ‘Ceketime göz dikmişler’ dedi. Bu anı ölümsüzleştirdik.

* Gala gecesi aynı zamanda dev bir buluşmaya da sahne oldu. Kırmızıgül gibi yönetmenliği seçen Özcan Deniz, Mucize filminin bu özel gecesinde eski dostunu yalnız bırakmadı. Deniz, film çıkışında ‘Harika bir film izledik.Bu senenin en iyi filmi. Bizi Anadolu’daki insanlar çok iyi anlıyor,bundan dolayı mutluyuz’ dedi.

* Yönetmen Mahsun Kırmızıgül , gösterim öncesinde verdiği röportajda ‘Çok yorulduk ama bu akşam geçecek. Çıkan sonuçtan çok memnunum. Oyuncu arkadaşlarımızla çok zor şartlarda gerçekleştik. Sıcaklık 40 dereceyide buldu, -38 de oldu. Neticenin iyi olması her şeyi unutturdu’ sözleriyle duygularını dile getirdi.
* Başrol oyuncusu Talat Bulut da ‘Ekip olarak kollektif oyunculuk anlayışımız vardı. Aktörlük yetenekleri zorlamak olduğuna gore herkesin Mahsun Kırmızıgül’ün dilini realize etme süreci iyi yaşandı’ açıklamasında bulundu.