‘MUCİZE’DEN REKOR AÇILIŞ

EGELİ ÖĞRETMEN SİNEMALARI SARSTI

MUCİZE REKORA KOŞUYOR

HEM DRAM HEM KOMEDİ

2015 yılının ilk filmi olan Mucize bu sezonun en büyük gişesini yaparak rekor kırdı. 642.187 kişinin izlediği Mucize filmi izleyiciler tarafından son yılların en çok beğenilen filmi oldu. Sinemada üç günlük hasılatı 7.187.920 TL olan film Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan ve Russell Crowe’lu Son Umut filmini gişede ikiye katladı.

Bu sezon filmlerin ilk üç gün rakamları

‘Mucize’ 642.187

‘Hobbit’ 430. 596

‘Pek Yakında’ 398. 864

‘Çakallarla Dans’ 380. 063

‘Son Umut’ 281.461

‘Unutursam Fısılda’ 215.427

Beyaz Melek’ ‘Güneşi Gördüm’ ve ‘New York’ta Beş Minare’ filmleriyle sinema dünyasının en çok merak edilen ismi olan ünlü yönetmen Mahsun Kırmızıgül, 4’üncü filmi ile izleyenleri mest etti. Dram ve komedinin içiçe olduğu film bu yılın en yüksek gişesini yaparak vizyona girdi.

1960’lı yıllarda yaşanmış gerçek bir hikaye olan Mucize, Egeli bir öğretmenin, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda, okumayı bekleyen çocuk için yaptığı fedakarlığı anlatıyor. Ege’li bir köy öğretmeninin Anadolu’nun ücra bir köşesine sürgüne gidişini anlatan filmde öğretmeni Talat Bulut oynuyor.

Mahsun Kırmızıgül’ün film ile ilgili açıklaması; ”Filmimize ilgi gösteren tüm insanlara teşekkür ediyorum. Bu film,hayatlarını çocuklara ve eğitime adamış öğretmenlerin sıkıntılar içinde nasıl fedakarlık yaptıklarını gösteren bir film oldu. Mucize filmini, kalbinden özürlü olmayan, dünyaya kalp gözü ile bakabilen tüm insanlara ve tüm öğretmenlere adıyorum. Yurdun her yerinde Mucize filmine giden insanlardan çok güzel ve inanılmaz yorumlar alıyoruz. Ama bizim için en önemlisi filmin sonunda insanların Mucize’yi ayakta alkışlamasıdır. Bu bizler için ayrı bir gurur oldu.”