MUCİZE ZİRVEDE

İKİ AZİZ YAN YANA

Türkiye’nin konuştuğu Mucize filminin kahramanları yan yana geldi. Gerçek Aziz ve eşi, filmde oynayan Aziz ve eşiyle yan yana gelip kendilerine kapatılan sinema salonunda filmi birlikte izlediler. Mucize filmine konu olan Aziz’in aşk hikayesi Türkiye’de sinema salonlarında insanların yüreklerini dağlarken, bu kez filmin gerçek kahramanları kendi hikayelerini üç çocukları, torunu, oyuncular Mert Turak, Seda Tosun ve yönetmen, senarist Mahsun Kırmızıgül ile birlikte izlediler.

Filmin sona ermesiyle salonda çok duygusal anlar yaşandı. Aziz, eşi ve çocukları göz yaşlarına engel olmazlarken uzun süre koltuklarından kalkamadılar. Aziz ve eşi salondan ayrılırlarken Aziz’in çocukları fedakar olan annelerine sımsıkı sarıldılar.

Aziz kendisini oynayan Mert Turak’a sarılarak ağlarken ‘Çok güzel oynamışsın. Mahsun ve ekibine de çok teşekkür ederim. Benim yaşadıklarım bu ülkenin engellileri için umarım umut olur. Sevgi ve aşkın iyileştirmeyeceği hiç bir hastalık yoktur. Yeter ki insanlar inansınlar. Lütfen bu ülkede engellileri engel olarak görmeyelim. Ben hayatımı her şeyimi eşime borçluyum. Allah ondan razı olsun’ diye konuştu.

20 GÜNDE YENİ SEZONUN BİR NUMARASI OLDU

İnsanları hem ağlatan hem de güldüren Mucize filmi, 2014 ve 2015 yılında vizyona giren tüm yerli ve yabancı filmleri geride bırakarak daha 20. gününde 2. 250.000 aşan gişesi ile Pek yakında, Unutursam Fısılda, Deliha, Birleşen Gönüller ve Son Umut filmlerini geride bırakarak 20. gününde zirveye yerleşti. Sinema dünyasında yapılan tahminlerde üniversitelerin final haftasının bitmesi ve sömestr tatilinin başlamasıyla Mucize’nin daha çok izlenerek rekor kırması bekleniyor. Mucize filmi sevginin, aşkın, dostluğun altını çizerken komedi ve dram ögelerini içinde barındırıyor. Mucize filmine engelliler ve aileler toplu olarak sinemalara giderken, Türkiye’nin her bölgesinde yaşayan öğretmenler, öğrencileri ile sinema salonlarına akın etmeye başladılar.

Mahsun Kırmızıgül çocukluk yaşlarında merak saldığı sinemanın 2015 yılında en tepesine çıktı. Yaptığı her büyük filmde çıtayı yükseltirken, her filmi bir önceki filminden daha çok izlenen Türkiye’de ki tek yönetmen oldu.

İşte rakamlarla Mahsun Kırmızıgül sinemasının Türkiye rakamaları….

İlk filmi “Beyaz Melek” hiç de fena sayılmayacak bir gişe yapmış ve 2 milyon 32 bin 410 kişi ile 2007’nin en çok izlenen filmi olmuştu.

İki yıl sonra gelen “Güneşi Gördüm” ise 2 milyon 566 bin 135 kişi ile 2009’un en çok izlenen ikinci filmi oldu.

Üçüncü filmini Amerikada çeken Mahsun “New York’ta Beş Minare” ile her iki filminden yukarılara tırmandı ve 3 milyon 474 bin 459 kişi ile 2010 yılını en çok izlenen film olarak kapattı.