‘Minik Kalplerle Elele’ bir superstar!

Sosyal sorumluluk projelerine olan desteğiyle bilinen Türk Pop Müziği’nin Süperstar’ı Ajda Pekkan Mikader’in (Minik Kalplerle Elele Derneği) Trabzon’da kurduğu Yaşar Kaptan Çebi Çocuk Evi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Tayfun Çebi’nin bağışıyla hayata geçirilen okulun açılış törenine, Eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Ozak, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Dernek Başkanı Nesrin Ercan, Başkan Yardımcılarından Arzu Çebi, Genel Sekreter Elif Türkay, Yönetim Kurulu Üyesi Sayman Mehtap Bayraktar , üyelerden Hanife Akdağ, Çağla Bostancı ve Pelin Çebi katıldı.

13-15 yaş arasında6 erkek çocuğun yaşayacağı Yaşar Kaptan Çebi Çocuk Evi ev ortamında büyüme, komşuluk ilşkilerini öğrenme ve toplum hayatına adapte olma imkanı sunuyor. Törende çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Pekkan, onlarla bol bol vakit geçirerek sohbet etti. Sanatçı ‘ Nesrin Ercan bu işe gönlünü koymuş bir insan. Mikader üyeleri muhteşemler. Çocuklarla ilgili yatırımların gelecek için çok önemli olduğunu biliyoruz. Bütün işadamlarını da katkıda bulunmaya davet ediyoruz’ açıklamasında bulunarak mutluluğunu dile getirdi. Toplantıya Eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak’ın sözleri damga vurdu. Özak ‘Ajda Hanım’la bizim nesil beraber büyüdü. Kendisi bizi yaşlandırdı ama o hala çok genç. Sırrınıı öğrenmek istiyoruz. Futbol oynarken şarkılarını dinlerdik’ diyerek anısını basınla paylaştı. Kurdele kesimi esnasında Mikader Başkanı Nesrin Ercan, çocuklara ‘Sayın Tayfun Çebi bu açılışta size bir kapı araladı. Bu kapının aydınlık ya da karanlığa açılması sizing elinizde. Eğitiminize önem verir, doğru ve iyinin yanında durursanız, doğru hedefler seçerseniz bu kapı size aydınlık bir geleceğin kapısı olacaktır’ dedi. Çocuklara açılışta üyeler tarafından bağışlanan ipod ve ipad’ler dağıtıldı.

‘Pekkan sayesinde ikinci inşaata başladık’

Mika-Der’in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde açtığı Çocuk Evleri ve Sevgi Evleri için yıllardır çalışmalarda bulunan Dernek Başkanı Nesrin Ercan da ‘Ajda Pekkan Mikader’in çalışma stiline inandı. Sayesinde Bartın’da ikinnci bir inşaata başladık. Çocuk Evi Çebi ailesinin yaptıklarının yanında küçük bir sembol. Daha önceki evlerine kendi isimlerini bile vermediler. Çocukların geleceğine tuttukları ışık, onların da yolunu aydınlatsın. Paylaşmanın, azalmak değil çoğalmak olduğu bilinciyle tüm iş adamlarımızı bu mutluluğa davet ediyorum. Bu ülkenin geleceğine yapılacak en büyük yatırımlardan biri, bu çocukları kazanmaktır’ dedi.

Yaşar Kaptan Çebi Çocuk Evi’nin bağışçısı Tayfun Çebi ise duygularını ‘ Geçen hafta doyduğumuz Tekirdağ Çorlu’da bir Çocuk Evi açtık. 3-4 yıldır Mikader’e destek veriyoruz. Çok mutluyuz’ sözleriyle anlattı.
Yakında açılışı yapılacak olan Bartın Sevgi Evleri Kompleksi yanında Trabzon Çocuk Evi Mikader’in 26. Çocuk Evi olma özelliğini taşıyor.