MİCHAEL MADSEN CİNLERDEN KORKTU,TÜRBEYE GİTTİ!

‘Dabbe 5’ filmiyle 840.000 gişe yaparak, korku filmi rekorlarına damgasını vuran yönetmen Hasan Karacadağ’ın yeni filmi Magi, Hollywood’un en ünlü yıldızlarından Michael Madsen’ı fena korkuttu. Taff Pictures yapımcılığında 29 Nisan’da vizyona girmeye hazırlanan filmde ,Doğu mitolojisine kafayı takmış bir yazar rolünü oynayan Michael Madsen, çekimler esnasında kabuslar görmeye başlayınca yönetmen Hasan Karacadağ’dan yardım istedi.

 

Unkapanındaki sahneler çekilirken,ana mekanın hemen yanındaki,İstanbul’un en değerli alimlerinden Mehmed Tokadi Hazretlerinin türbesini gören Madsen; Karacadağ’ın kendisine söylediği;Mehmed Tokadi’ye ait;

                      

                         ’’Mazlum ol, ama zâlim olma!

                         Üzül ama üzen olma!
Ezil ama ezen olma!…’’

 

Sözlerinden çok etkilenince, Eşi Deanne Madsen ile beraber türbeyi tekrar ziyaret etti.Ünlü yıldız, Magi gibi dünya çapında bir projede çalışmaktan gurur duyduğunu, ayrıca Türk kültürünü de yakından tanıma şansı yakaladığını belirterek ‘Hasan’la çok iyi dost olmamızın ve güzel bir ekip oluşturmamızın yanı sıra bana Türk kültürünü tanımamda da yardımcı oldu. Çekimler esnasında yaşadığım psikoloji gerçekten farklıydı. Hiç bilmediğim bir dünya hakkında yepyeni şeyler öğrendim’ dedi.

 

Magi’de Hollywood starları Michael Madsen, Stephen Baldwin, Brianne Davis, Lucie Pohl ve Türkiye’den Kenan Ece’nin yer alıyor.

 

 

Filmin Fragmanı:

https://youtu.be/yWK4F3CKOJM

Filmin Konusu:

Hamile kızkardeşi Marla’nıın ani ve esrarengiz ölümüyle ilgili gerçeği araştıran Amerikalı gazeteci Olivia Watson’un heyecan verici macerası.

Amerikalı gazeteci Olivia Watkins,Türkiye’de yaşayan kızkardeşi Marla’nın acil çağrısıyla İstanbul’a gelir. Hamile olan Marla,Olivia’nın geldiği gece kendi evinde karmaşık bir cinayete kurban gider. Polis, cinayetin,Marla’nın boşandığı eşi tarafından işlendiğini delilleriyle ortaya koymasına rağmen,Oliva; kız kardeşinin İstanbul’un başka semtinde,farklı bir kimlikle ikinci.bir hayat sürdüğünü öğrenince,gazeteci refleksiyle araştırmalarını devam ettirir. Olivia,cinayete kurban giden kızkardeşi Marla’nın Türk arkadaşları Emir ve Suzan’ın yardımlarıyla aksiyon, gerilim ve korku dolu bir maceraya girişir.

KÜNYE:

TAFF PICTURES SUNAR “MAGİ”

MICHAEL MADSEN STEPHEN BALDWIN LUCIE POHL KENAN ECE BRIANNE DAVIS EMİNE MEYREM

IŞIK ŞEFİ: HALİL DEMİR SES KAYIT: CİHAN ALINGAN YAPIM KOORDİNASYON: DİLARA OKAN ERENER ÖZEL EFEKT MAKYAJ: MIROSLAV LAKOBRIJA KOSTÜM: GERÇEK BİTMEZ İNAN SANAT YÖNETMENİ: AJDA ÖKSÜM YARDIMCI YÖNETMEN: ZEYNEP ARISOY DİJİTAL EFEKT: DIGITAL DIMENSIONS KURGU: SEBASTIEN DE SAINTE CROIX AYTEKİN BİRKON KUBİLAY BİRKAN GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ : GABRIEL CAMPOY YAPIM KOORDİNATÖRLERİ: PELİN AKSU LORIS CURCI GENEL KOORDİNATÖR: ÖMER ÇALIKOĞLU UYGULAYICI YAPIMCI: HASAN KARACADAĞ YAPIM: TAFF PICTURES YAPIMCI : TİMUR SAVCI CEMAL OKAN SENARİST-YÖNETMEN : HASAN KARACADAĞ

 

Filmin Sosyal Medya Hesapları:

https://www.facebook.com/taffkorku

https://twitter.com/taffkorku

https://instagram.com/taffkorku

https://www.youtube.com/user/taffpics