MAHSUN KIRMIZIGÜL BU KEZ KOMEDİ DRAMLA GELİYOR!

Şimdiye dek beyazperdede yer aldığı Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, New York’ta Beş Minare ve Mucize adlı dram filmleriyle sinemaseverlere duygu dolu anlar yaşatan ünlü sanatçı Mahsun Kırmızıgül, bu defa bir komedi dram filmiyle geliyor. Son olarak 2014 yılında çektiği Mucize’yle yaklaşık 4 milyon sinema seyircisine ulaşan Kırmızıgül, bu kez daha önceki filmlerinden farklı olarak, yeni senaryosunun konusuyla sinema izleyicilerine farklı bir dünyanın kapılarını aralayacak.

 

Boyut Film/Murat Tokat yapımcılığındaki yeni proje ‘Vezir Parmağı’ için start verildi. Çekimleri yakında başlayacak yapımın sürprizlerle dolu oyuncu kadrosu izleyenleri çok şaşırtacak.  Kırmızıgül’ün bir buçuk yıllık çalışmasının sonucunda kaleme aldığı senaryo, bu kez kadın hikayeleri etrafında dönüyor. Vezir Parmağı oyuncuları geçen hafta okuma provalarına başladı. Teknik ekibin de çalışmalarını hızlandırdığı projenin konusu her zamanki gibi tam bir sır. Çekimleri 5 hafta sürecek olan filmin ana oyuncu kadrosunda tam 65 oyuncu bulunuyor.  ‘Vezir Parmağı’ Kırmızıgül’ün şimdiye kadar imza attığı filmler arasında en büyük ve kalabalık kadroya sahip olma özelliği taşıyor.

 

15 YIL SONRA İLK KEZ ‘EVET’ DEDİ!

 

Kadrosunda birbirinden değerli isimler barındıran ‘Vezir Parmağı için Mahsun Kırmızıgül, ünlü sanatçı Gülben Ergen’le el sıkıştı. Ergen, 2001 yılında çektiği ve bir ekran fenomeni olan ‘Dadı’ dizisinden sonra ilk kez beyazperdede bir projeyle hayranlarının karşısına çıkacak. Türkiye’de kadın komedyen denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Yasemin Yalçın ve ekranların her daim en ilgi gören kadın aktrislerinden Ece Uslu da hikayenin kilit isimleri arasında bulunuyor.

 

Vezir Parmağı’nda ayrıca daha önce Beyaz Melek ve New York’ta Beş Minare  ve Mucize projelerinde gördüğümüz  Suna Selen ve Meral Çetinkaya da rol alacak.