KORKU FİLMİNE MUHTEŞEM GALA

ÜMMÜ SIBYAN: ZİFİR’E OYUNCU DÜNYASI TAM DESTEK ÇIKTI!
ÜNLÜ OYUNCULAR BU KEZ KORTKUTTU

Korku türü seven sinema izleyicisinin sabırsızlıkla beklediği ve 21 Kasım’da vizyona girecek olan ‘Ümmü Sıbyan: Zifir’in gala gecesi Nişantaşı City’s Citylife Sinemaları’nda gerçekleştirildi. Tüm oyuncuların ve kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı gala gecesinde oyuncu dünyasından birçok ismin filme destek olduğu gözlendi.
‘Ulan İstanbul’ dizisinde birlikte rol alan Caner Özyurtlu, Şebnem Bozoklu ve Kaan Yıldırım ile Alper Özyurtlu’nın ortak yapımcılığında çekilen ‘Ümmü Sıbyan:Zifir’in gala gecesine Ozan Güven, Şükran Ovalı, Serkan Altunorak, Demet Gül ve daha birçok oyuncu katıldı. Ozan Güven, oyuncu arkadaşlarının yapımcı olmasından dolayı destek vermek istediğini belirtti ve ‘Korku filmi sevmem. Durup dururken kendimi germek istemem. Ama bu filmi izleyeceğim. Fakat ışıklar açıkken’ dedi.
Efe Hızır’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve gençlik-korku filmi olarak sinema tarihinde adını iyi bir yere yazdıracak olan yapımda genç oyuncular yer alıyor. Melisa Akman, Berkan Bulut, Rabia Kaya, Mustafa Kırantepe, Gizem Ayaz, Ceren Mertadam, Koray Elibol, Elçin Muslu ve Tolgar Özaltındere’nin rol aldıkları filmin gala gecesinde oyuncular da en az davetliler kadar filmi ilk kez izleyecekleri için heyecanlıydılar. Filmde bir ‘cin’ olarak beyazperdeye yansıyacak olan oyuncu Rabia Kaya, afişteki fotoğrafının önünde gülümseyerek poz verdi. Rabia Kaya ‘İlk teklif geldiğinde çok heyecanlandım. Çok iyi bir makyözle çalıştık. Daha onun ilk adını duyduğumda mutlu olmuştum. Arkadaşlarımdan gelen ‘çok inandırıcı olmuş’ tepkilerinden iyi bir iş çıkacağını anlamıştım. Değişik bir tecrübeydi benim için korku filmi setleri hep biraz zor oluyor bildiğiniz gibi. Yüksekten atlama sahnemiz çok zorluydu. Benim yükseklik korkum olduğu için biraz zorlandım tabi ama güzeldi. Filmi ben de çok merak ediyorum’ dedi.

Filmde, lise son sınıfta okuyan bir grup arkadaş, mezun olmadan önce son bir çılgınlık yapmaya karar verirler. Gece okula gizlice girip öğretmenler odasına girip parti yapacaklardır. Okula kimsecikler görmeden girmeyi başarırlar. Parti başlar; çok eğlenmektedirler, ta ki içlerinden biri yıllar önce okullarında intihar eden Kevser isimli öğrencinin ruhunu çağırmayı teklif edene kadar… ‘Ey ahir zamanın sahipleri, bu topraklardan yaratılmışlara ses verin’ diyerek ruhu çağırırlar… Başta hiçbirinin ciddiye almadığı bu ruh çağırma seansı Kevser’in ruhunun gerçekten de gelişiyle kontrolden çıkar. Kana susamış Kevser, geçmişte yaşadıklarının intikamını almak için dönmüştür.
Halk arasındaki inanca göre “Ümmü Sıbyan”, hamile kadınların korkulu rüyası olan bir cindir. Kendi bebek sahibi olamadığı için hamile kadınlara ve bebeklerine musallat olur.

FRAGMAN LİNKİ:

KÜNYE
YAPIM ŞİRKETİ : AC FİLM
YAPIMCI : CANER ÖZYURTLU- ALPER ÖZYURTLU
ORTAK YAPIMCILAR : ŞEBNEM BOZOKLU, KAAN YILDIRIM, ŞENOL ULAŞ
DAĞITIM ŞİRKETİ : M3
YÖNETMEN : EFE HIZIR
SENARYO : SERHAT HASANOĞLU
GÖRÜNTÜ YÖN : MUHARREM DOKUR
POST PRUDÜKSİYON VE GÖRSEL EFEKT: BLİSS DİGİTAL
UYGULAYICI YAPIMCI : MÜGE ÖZEN
KURGU : EFE HIZIR
SANAT YÖN. : GAMZE YILMAZ
KOSTÜM : EVRİM ÖZDEMİR
MAKYAJ : SANDRA IVATOVIC
MÜZİK : HAYKO CEPKİN(Takıntı). GANTZ (jenerik)
ÇEKİM YERİ : İSTANBUL
VİZYON TARİHİ : 21 KASIM 2014
TÜRÜ : GENÇLİK-KORKU
twitter/@ummusibyanfilm
OYUNCULAR: MELİSSA AKMAN, BERKAN BULUT, RABİA KAYA, MUSTAFA KIRANTEPE, GİZEM AYAZ, CEREN MERTADAM, KORAY ELİBOL, ELÇİN MUSLU, TOLGAR ÖZALTINDERE