KÖKSAL ENGÜR’ÜN ÇOCUKLUK AŞKI BAŞINA BELA OLDU!

Beyazperdenin komedi fenomeni Oflu Hocanın Şifresi 2, birbirinden eğlenceli sahnelerle seyircinin gönlünü fethetmeye hazırlanıyor. 13 Mayıs’ta Üçgen Yapımevi ve TAFF yapımcılığında vizyona girecek olan film dev oyuncu kadrosu kadar, ilginç hikayeleriyle de dikkat çekecek.

 

Filmin başrol oyuncularından Köksal Engür, ilk filmde olduğu gibi bu defa da ‘huysuz ama muzur dede’ rolüyle sinemaseverleri kahkahaya boğacak. Yeni filmde Engür, senaryo gereği çocukluğundan itibaren kendisine platonik aşık olan Emine karakterinden kurtulmaya çalışırken zor anlar yaşıyor. Engür, yanlışlıkla kaçırdıkları ve sonrasında bir problemi çözmek için geri götüremedikleri Emine Hala (Ayşegül Günay) yüzünden ecel terleri dökecek. En sonunda nikah masasına oturmak zorunda kalan Engür, yıllar sonra yeniden damatlığını giyerek nikah memurunun karşısına geçti. Düğünde herkesi şaşırtacak sürpriz bir sona imza atacak olan duayen oyuncu, Oflu Hocanın Şifresi 2’de de en sevilen karakterlerden biri olacak.

 

YILLAR SONRA EVLİLİK HEYECANI YAŞADIM

 

Köksal Engür de konuya esprili bir biçimde yaklaşarak ‘Ortaokul ve lise yıllarında aslında hepimizin başına gelen bir şeydir platonik aşk. Ancak 70’inden sonra olunca, işin seyri değişiyor. Tabii bana da geçmişi hatırlatmadı değil. Ama bizim filmdeki hikaye biraz bela bir aşk. İşin ilginç yanı, yıllar sonra nikah masasına oturarak evlilik heyecanı yaşamak oldu. İnsan nikah masasına oturunca yaşını unutuyor. Düğünümüz dedenin şanına yakışır oldu tabi. Bu düğün çok konuşulacak.’ dedi.