KAYSERİLİ ‘NAZİK’ PEKER AÇIKALIN!

Merakla beklenen yönetmen Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi Vezir Parmağının dev kadrosunda yer alan Peker Açıkalın, Kayserili Nazik karakteriyle filmin en çok konuşulan isimlerinden biri olacak. 25 Ocak’ta Boyut Film/Murat Tokat yapımcılığında vizyona girecek olan filmde rolü gereği heyecanlandığı zamanlarda, özellikle kadınlarla iletişim kurduğunda bayılan Peker Açıkalın canlandırdığı naif rolle seyircileri kâh güldürecek, kâh hüzünlendirecek. Şimdiye dek Avrupa Yakası, Yalan Dünya, Yahşi Cazibe gibi dizilerde, Maskeli Beşler, Hababam Sınıfı gibi film serilerinde oynayan ve her rolüyle fenomen bir karakter yaratan Açıkalın, ‘Vezir Parmağında da sinemaseverlerin gözdesi haline gelecek.

‘ESKİ TÜRK FİLMLERİ TADI VAR’

Filme dahil olma sürecini anlatan ünlü oyuncu Açıkalın ‘Vezir Parmağı çok geniş bir oyuncu kadrosuna sahip. Bana rolüm teklif edildiğinde kadro çok geniş olmasına rağmen, oyuncu panosundaki herkesin tiyatro kökenli olduğunu gördüm ve senaryoyu okuyunca etkilenip kalben kabul ettim.  Açıkalın, canlandırdığım ‘Kayserili Nazik’ karakteri hiç kimsesi olmayan fukara itikatlı ve çok saf bir hamal. Heyecanlandığında bayılan ‘Kayserili Nazik’ adlı karaktere can vermekten dolayı çok mutluyum. Umarım izleyici de bu samimi hikâyeyi seyrettikten sonra unutamayacakları bir tat alırlar.

Filmin sinemaseverlerin duygularının tercümanı olacağını vurgulayan Peker Açıkalın ‘Bu film, günümüzde bir araya getirilmek istenen tüm etnik unsurları içeriyor. Filmin geçtiği yıllarda ne kadar ayrı gibi gözükse de tek bir kalpte attığını ve her ne kadar ayrı kültürlerde olsak ta, bir savaşa giderken ki heyecanı ve birlik olma ruhunu yansıtıyor. Tabii ki bu kırılgan ve hassas durumun, seyirciye komedi unsuru katarak yansıtılmasının çok önemli olacağını düşünüyorum. Bu filmin sinemamızda yeni bir sayfa açtığına inanıyorum. Niye mi? Çünkü sadece eski Türk filmlerinde alabildiğimiz bir tadı ve dokusu var’ şeklinde konuştu.