KAPALI GİŞE OYNADILAR!

Sunay Akın ve Nihat Sırdar önceki akşam “Sivrisinek Dedin de Aklıma Geldi” gösterisi ile Uniq İstanbul’da sevenleriyle buluştu. Gişe Organizasyon tarafından düzenlenen ve biletleri günler öncesinden tükenen gösteri başlamadan, alanın önünde uzun kuyruklar oluştu. Sunay Akın ve Nihat Sırdar tarihten ve günümüzden ilginç olayları izleyicilere anlatırken , Türkiye radyolarının konuşan tek hayvanı ”sivrisinek” in de durmadan araya girdiği gösteri, soğuk havaya rağmen kapalı gişe oynadı.

‘Sivrisinek’in ‘Seyirci donmak üzere mi, saat 12’ye kadar buradayız. Videoya kaydetmeyin şakam yok sivrisineğim sokarım’ anonsuyla başlayan programda Nihat Sırdar gelenlere üşümemeleri için dört adet şal attı.

Gösteride Sultan II: Mahmut’a hediye edilen zürafanın hikayesini anlatırken ‘Kadir abinin yerine aday olduğumda bu hikayeyi anlatacağım. Şansım olur mu?’ diye soran Sunay Akın büyük alkış aldı. Sözlerine ‘Belediye başkanı olduğumda bütün sokak lambalarını zürafa şeklinde yapacağım’ cümleleriyle devam eden Akın, daha sonra ‘Bunca kitabı politika için okumadım, yazmadım. Burada sizlerle mutluyum. Şiir cumhuriyetinin cumhurbaşkanıyım’ dedi. İkili, gösterilerini alkışlarla sonlandırdı.