“KADINLAR OLMAZSA HALİMİZ YAMAN”

Sinemaseverlerin en beğendiği komediler arasında kısa sürede yerini alan ‘Ailecek Şaşkınız’ın Avrupa Turnesi’nin ilk ayağı Münih’de bulunan Mathaser Filmpalast’ta yapıldı. Ahmet Kural, Murat Cemcir ve filmin yönetmeni Selçuk Aydemir’in katıldığı gala renkli görüntülere sahne oldu. Alana girdikleri andan itibaren alkışlarla ve ıslıklarla karşılanan ikili, gördükleri yoğun ilgiden dolayı filmi izleyecekleri salona gitmekte güçlük çekti. Geçen yıl Çalgı Çengi İkimiz’de seslendirdikleri ‘Sie Liegt in Meinen Armen’ şarkısına yine istek alan ikiliden Kural, seyirciyi kırmadı. 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlamak için salonu dolduran kadın hayranlarına seslenen Ahmet Kural “Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun, siz olmazsanız halimiz yaman. İyi ki varsınız” dedi.

Gösterim öncesinde soruları cevaplayan ekipten Selçuk Aydemir, ‘Gişeyi önemsiyor musunuz?’ sorusuna “Gişeyle ilgilenmiyoruz, rekordan ziyade sizi güldürecek filmler yapmak amacımız. Maksimum seyirciye ulaşmak istiyoruz ama bunun sebebi mali kısmından çok daha fazla insana izletmek. Çünkü işimiz insanla değerli” açıklamasını yaptı.

‘HAMİLEYİZ FURYASI’

Salondan bir sinemaseverin “Eşim hamile fotoğraf çekinmek istiyor” demesinin ardından, gösterim sonrasında hayranlarıyla bir araya gelen ikili, birçok kadın izleyicinin ‘Hamileyiz’ demesi üzerine küçük çapta şok yaşadı. Cemcir, söz verdikleri gibi hamile olan seyircileriyle fotoğraf çektirdi.

Filmin finalinde gördükleri ilgiden dolayı herkese teşekkür eden Murat Cemcir “Münih’ten en büyük beklentimiz, seyircinin salonda kahkahalarla gülmesiydi. Çok mutlu oldum aldığımız reaksiyonlardan. Hatta arka tarafta bir arkadaş vardı, sanki salona bir martı girdi gibi hissettik. Çok güzel gülüyordu” şeklinde konuştu.

TEMMUZ’DA SETE GİRİYORUZ

Selçuk Aydemir de ısrarlı sorular üzerine “Önümüzde dizi var, yazın diziye başlayacağız. Temmuz gibi sete çıkıyoruz. Eylül’de yayında olacak” müjdesini verdi.