‘JÖNLER BİLE CESARET EDEMEZ’

Gişe rekorları kıran Dağ 2’nin başrol oyuncusu Çağlar Ertuğrul, yeni sezonda bambaşka bir rolle hayranlarının karşısında çıkmaya hazırlanıyor. Asteros Yapım/Kanat Doğramacı yapımcılığında, Doğa Can Anafarta yönetmenliğinde 3 Mart’ta izleyiciyle buluşacak olan ‘Biz Size Döneriz’ ile çok konuşulacak bir filme imza atacak olan Çağlar Ertuğrul, yeni filminde yetenekli ama iş dünyasında şansı yaver gitmemiş yönetmen Akın’ı canlandırıyor. Dağ 2 filmindeki Oğuz karakteri ile herkesi duygulandıran Ertuğrul, ‘Biz Size Döneriz’de de rengarenk bir karaktere can verdi.  Ertuğrul’u filmde en zorlayan sahneler ise bol bol dans ettiği bölümler oldu.

 

‘Biz Size Döneriz’ filminde yer alma sebebini anlatan Çağlar Ertuğrul ‘Kendimi her zaman komediye daha yatkın hissediyorum. “Biz Size Döneriz” yaygın Türk komedi filmlerinin dışında daha farklı bir yere sahip. Yönetmen ve senarist Doğa Can Anafarta’nın anlatım tarzı benim kafama çok uydu. Harika bir ekiple ve oyuncularla çok keyifli bir set geçirdik. İnanıyorum bu keyif kesinlikle perdeye ve seyirciye yansıyacaktır. 2017 yılının en eğlenceli filmi olacağından hiç şüphem yok’ açıklamasında bulundu.

Dans sahnelerinde ilk başta çekindiğini, sonra ise kendini eğlenmeye bıraktığını söyleyen oyuncu ‘Bazı sahneler vardır senaryoda kuru gözükebilir ancak sete çıktığınızda yönetmenin de yarattığı ortamla sihirli bir hal alır. Benim dans sahnelerim de öyle oldu. Herhangi bir koreografiden ziyade tamamen delirmeye yönelik çok eğlenceli sahneler çektik, özellikle Kız Kulesi’nin yanından geçtiğimiz vapur sahnesinde çok eğlendim! Hava çok güzeldi, etraf yerli yabancı turist kaynıyordu, kıyıya yakındık ve binlerce kişi vapurda dans ederken bana bakıyordu! “Jön” diye tabir edilen oyuncuların cesaret edemeyeceği bir şeyi yaptığıma inanıyorum. Orada kasılmak yerine sahneyi en iyi şekilde yapmak için canlandırdığım karaktere odaklandım. Yine olsun yine yaparım’ şeklinde konuştu.

‘FARKLI RENKTEKİ ROLLERİ OYNAMAK GÜZEL’

Çok sevilen ‘Dağ 2’ deki rolünden çok farklı bir karaktere büründüğünü söyleyen Ertuğrul, sözlerini  “Dağ 2” 2016 yılının en çok izlenen filmi oldu. Uzun süre boyunca çok emek harcadık ve gurur duyacağımız bir işe dönüştüğü için mutluyuz. Tarz olarak apayrı filmler ancak bir oyuncu olarak farklı renkteki rolleri oynamak çok keyifli. Her oyuncu canlandırdığı karaktere kendinden bir şeyler katmalı ve kişiselleştirmeli. İki filmde ayrı karakteristik özelliklerin üzerinde durmaya çalıştım. İlerde başka projelerde çok daha farklı rolleri canlandırmak isterim’ açıklamasında bulundu.

FRAGMAN YAYINDA!

Fragmanı sinema izleyicisi ile buluşan ‘Biz Size Döneriz’in genç, dinamik ve popüler oyuncu kadrosunda Hande Soral, Bestemsu Özdemir, Fırat Albayram, Tarık Ündüz, Tuğçe Kurşunoğlu, Ceyda Kasabalı, Osman Alkaş, Haldun Boysan ve Yetkin Dikinciler rol alıyor. Filmde üzüntülerini, mutluluklarını, hayal kırıklıklarını, başarılarını hep birlikte yaşayan altı arkadaşın dostluk vurgulu hikayeleri anlatılıyor. ‘Biz Size Döneriz’de iş görüşmelerinde bir klasik haline gelen ‘Biz Size Döneriz’ cevabına da ironik bir şekilde atıfta bulunuyor.

FRAGMAN LİNKİ:

https://www.youtube.com/watch?v=6XwX3yZwfpo