İZMİR’DE ‘YARADANA KURBAN’ KOROSU

 

Sevilen oyuncular Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yeni filmi ‘Ailecek Şaşkınız’ın İzmir galası önceki gün Optimum AVM Cinemaximum Sinemaları’nda yapıldı. Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği, TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona giren filmlerinin hayranlarının çok yoğun ilgi gösterdiği ikili, ‘Ailecek Şaşkınız’ için seslendirdikleri ve dillere pelesenk olan Yaradana Kurban’ı bu kez özel istek üzerine binlerce kişiyle birlikte söyledi.

Murat Cemcir, “İlk filmden itibaren aynı coşkuyla karşılıyorsunuz. En çok seyircimizin olduğu ikinci şehir İzmir, sizlere çok teşekkür ediyoruz” diyerek kalabalığı selamladı. Kalabalığın coşkusu karşısında çok mutlu olan Cemcir “Ağlayacağım şimdi” deyince herkes alkışladı.

Cemcir, basın mensuplarına verdiği röportajda “İzmir’i çok seviyoruz. Düğün Dernek’ten bu yana ne zaman gelsek hep çok yoğun bir ilgiyle karşılanıyoruz. Ciddi sayıda İzmirli sinemaya akın edip bizi izliyor” dedi.

DAYAK YEME EĞİTİMİ ALDIM

Film için yaptığı hazırlıkları paylaşan Ahmet Kural “6-7 hafta ata binme eğitimi aldım. Kilo verdim, artistik aşçılık eğitimi aldım, dayak yeme ve dayak atma eğitimi aldım. Çok eğlenceli geçti” diyerek ilginç bir gerçeği açıkladı.

Cemcir ise “Çekimlerde tek düşündüğüm şey paça boyumun yeterince uzun olmamasıydı. Onun dışında takıldığım pek bir şey yoktu. Vizyona girdiğimiz ilk günden beri ciddi seyirci akımı var sinemaya. Bunun dışında İki halatla bir iskelenin olduğu sahnede, her aşağı baktığım anda gençliğim aklıma geliyordu” dedi.

“2,5 SAAT İSKELEDE BEKLEDİ, BİZ KUTLAMA YAPTIK”

Ahmet Kural, o son sahnede yaşananları “Paydos verildi, film bitmişti. Ona rağmen Murat 2,5 saat camın dışında, iskelede bekledi. Biz içeride kutladık. Selçuk (Aydemir) onu indirmedi” sözleriyle paylaşınca Cemcir “İçeride herkes eğleniyordu, ben de çok güzel çekiliyor sahneler zannettim. Meğerse beni dışarıda bıraktıkları için eğleniyorlarmış. Kimin ne kadar güldüğüne baktım teker teker, bir daha çalışmayacağım onlardan bazılarıyla” diyerek herkesi güldürdü.

Her filmde seslendirdikleri şarkılarla fenomen olan ikiliden Ahmet Kural albüm çıkarıp çıkarmayacakları hakkında “Türkülerle ilgili bir albüm çıkarmayı düşünmüyoruz. En fazla bir filmin soundtrack’i falan çıkar. Biz yorumla eşlik ederiz. Keşke tabii albüm olsa” şeklinde konuştu.

“BİZ AYRIK İKİLİYİZ”

Ahmet Kural “Ayrı ayrı projelerde yer alır mısınız?’ sorusuna “Ayrılma durumumuz yok, biz zaten ayrık ikiliyiz. Seyircimiz bizi ikili yakıştırıyor. Böyle devam etmek ve insanları güldürmek istiyoruz. Ama ayrı filmler de yaparız, yapacağız da” yanıtını verirken Cemcir “Ayrılsak da beraberiz” diyerek noktayı koydu.