İZMİR’DE İZDİHAMLI GALA!

Burcu Biricik, Mert Fırat, Hazar Ergüçlü ve İlker Aksum’un başrolü paylaştığı, LuckyRed/ Shebnem Askin’in üstlendiği ‘Her Şey Seninle Güzel’ filmine, çekildiği şehir olan İzmir’de çifte gösterim yapıldı. Burcu Biricik ve yapımcı Shebnem Askin, gittikleri Optimum AVM ve Mavi Bahçe’de sevenlerinin çok yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Ünlü oyuncu Burcu Biricik, ilk olarak katıldığı Optimum AVM’deki meydanda balkonlardan taşan kalabalığı görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

Gösterim öncesi kısa bir röportaj veren Biricik “Çekimler sırasında çiğdem, boyoz, gevrek hepsi ziyadesiyle tüketildi” sözleriyle okuduğu şehir olan İzmir’in kültürüne de hakim olduğunu vurguladı.

 “HAYALLERİME ULAŞTIM, OKUDUĞUM ŞEHİRDE FİLMİMLE KARŞINIZDAYIM”

 Oyuncu, “Aslında oyunculuğa başladığım yer İzmir, o yüzden İzmir benim için çok özeldir. Buradan çıkmış bir üniversite öğrencisi olarak, İzmir’e filmimle oyuncu olarak geri gelmiş olmam benim için mutluluk. Buradan güzel hayallerle ayrılmıştım, demek ki hayallerime ulaşmışım ki karşınızdayım” sözleriyle büyük alkış aldı.  Biricik “Aynı üniversite dönemimdeki gibiydi çekimler. Çok keyifliydi bütün süreç. Az önce öyle bir kalabalıkla karşı karşıya kaldım ki gerçekten nutkum tutuldu.  Güzel bir film yaptığımıza inanıyorum. Duygumuza, yarattığımız dünyaya, hikayemize güveniyoruz” dedi.

 Biricik, Deniz karakteriyle benzerliklerini soran gazetecilere “Yer yer eğlenceli Deniz karakteri, bazen de ona çok sinirleniyoruz.  Sıcak bir kadın değil. Dokunulmaktan, sarılmaktan, duygusal iletişimden hoşlanmayan bir kadın. Ben tam tersiyim. Hem Antalyalı hem İzmirli olmanın verdiği bir samimiyetle insanlara dokunarak, temas ederek konuşmayı seven bir insanım. Samimiyete ve iletişime inanan biriyim. O yüzden Deniz’le bayağı ayrıyız” yanıtını verdi.

 “KADININ MERKEZDE OLDUĞU HİKAYELERİ SEVİYORUM”

 Yapımcı Shebnem Askin da “Uzun zamandır yapmak istediğim bir şeydi İzmir’de film çekmek.  Ben İzmirli’yim, İzmir Amerikan Koleji mezunuyum. Hatta Efes Oteli’nin havuz başındaydı kep törenim. O otelde sahnelerimiz olmasını çok istemiştim, çok didindim ve o da oldu. Bizler kaliteli bir iş yapabilmek için çok çaba harcadık. Müzikler de çok özel, şansımıza bütün oyuncuların sesi çok güzel çıktı” açıklamasını yaptı. Romantik komedilerin çoğalması gerektiğini vurgulayan Askin “Ben daha önce Fox TV’nin genel yayın yönetmeniydim. Orada Kiraz Mevsimi, İnadına Aşk, Aşk Yeniden gibi işlerle çok başarılı projelere imza attık. Bence Türkiye’de genç, modern ve eğitimli gençliğin de gitmek isteyeceği Türk filmleri de olabilmeli. Bu filmin kurduğu dünyanın çok özel olduğuna inanıyorum. İnsan ilişkileri hiçbir zaman bitmeyecek bir konu ve bu modern bir aşk hikayesi. İki kadının seçimleriyle ilgili… Kadının merkezde olduğu hikayeleri ben çok seviyorum” şeklinde konuştu. Askin ayrıca “300’ün üzerinde sinemada vizyona girdik. Türkiye, İzmir en kadar güzel görsün istedik. Yalnız bırakmadığınız için teşekkürler” dedi.

 “İÇİMDE İZMİR VAR”

 Optimum sonrasında Mavi Bahçe AVM’ye geçen Biricik “Filmimiz daha yeni çıktı. Koşuşturma içindeyiz, çok güzel kalabalıklar var her yerde. Her Şey Seninle Güzel, güzel bir duygusu ve dünyası olan bir film. Benim de içimde İzmir var.  Ruhen İzmirli’yim” diyerek hayranlarını selamladı.

 Aslen Karşıyakalı olan yapımcı Shebnem Askin’ın da “Karşıyakalıyım. Sevdiğim bütün oyuncuların olduğu bir film. İzmir’in mümkün olan bütün güzel mekanlarını kullanmaya çalıştık. Dört muhteşem oyuncuyu da bir araya getirdik. Dilerim seyirci beğenir“ sözleri katılımcılar tarafından tezahüratlarla karşılandı.