İSTANBUL’DA BİR DİVA!

Müzik otoritelerinin Aretha Franklin ve Stevie Wonder karışımı olarak nitelendirdiği şarkıcı Maya Azucena, 15 Aralık’ta Eataly’de gerçekleştireceği konser programı için Türkiye’ye geliyor. Sanatçı, ziyareti kapsamında İstanbul’da yapacağı konserinin de organizasyonunu üstlenen RNZ Müzik ile yeni albümü ‘Unleash Me’nin de basım ve tanıtım konusunu görüşerek bir ortaklık anlaşmasına imza atmaya hazırlanıyor ve bu Süreci de Ry management yürütüyor.

Brooklyn’li şarkıcı Azucena, müzisyen yönünün yanı sıra aile içi şiddete karşı farkındalık yaratması amacıyla Hope Night adını verdiği konserleri ve ABD adına Kültür Ataşesi olarak Sri Lanka, Honduras ve Myanmar gibi ülkelerde  sahne aldığı organizasyonlarla da tanınıyor. Son albümü ‘Unleash Me’ ile Sean P-Diddy Combs, 50 Cent, DMC of Run-DMC gibi starların prodüktörü olan “Sonxi The Mad Scientist” ile birlikte hazırlanan Azucena hakkında Washington Post’ta yayımlanan makalede ‘İlham veren hikayeleri yani sıra  heyecan verici ve tutkulu bir ses” ifadeleri kullanıldı.

4 oktavlık bir sese sahip olan sanatçı, Stephen Marley’nin Grammy’de En iyi Reggae Albümü ödülü alan “Mind Control’ de “Let Her Dance” şarkısındaki performansıyla uzun süre konuşulmuştu. Azucena, ayrıca Marcus Miller, Jason Miles, DJ Spinna, DJ Logic, Fotz and the Tantrums, Cormega, Mr Cheeks, Immortal Technique, Vernon Reid, Bob Sinclair and Jonathan Peters gibi büyük sanatçılarla aynı sahneyi ya da şarkıları paylaştı .