‘İLK ÖPÜCÜK’ KÖLN ÇIKARMASI!

LuckyRed/ Shebnem Askin yapımcılığında 20 Ekim’de beyazperdede sinemaseverlerle buluşan ‘İlk Öpücük’ filmi Köln’de Türkiye’yle aynı tarihte vizyona girdi. Filmin oyuncuları Murat Yıldırım, Özge Gürel, Hayrettin ve yapımcı Shebnem Askin Cinedom’da gerçekleştirilen Köln galasında filmin hayranlarıyla buluştu. Avrupa’da 10 ülkede 40 sinemada vizyona giren İlk Öpücük, kırmızı halı geçişinde de, film gösteriminde de büyük ilgi gördü. Film sırasında Milli Takım maçının olduğu sahneler, sinemaseverler tarafından alkışlandı.

SEVGİ İÇİN EMEK VERENLER DÜNYAYI KURTARACAK

Gösterim sonrası bir teşekkür konuşması yapan Murat Yıldırım ‘Önyargısız izlediğiniz için teşekkürler. Başından beri filmin içindeydiniz, ben bu filmi çok seviyorum. Çünkü anlattığı şey çok değerli. Sevgi için her gün böyle emek veren insanların olması dünyayı kurtaracak’ dedi. Yıldırım ‘Dünyanın en önemli film şirketlerinden Sony Pictures ile birlikte Türkiye’de bir film yaptık. Her şeyiyle Türkiye’ye ait bir hikaye. Bambaşka bir film oldu’ diyerek iddialı konuştu.

‘AŞKIN HER TÜRLÜSÜNE İNANIYORUM’

Filmin kadın başrol oyuncusu Özge Gürel de ‘Seyircilere kesinlikle eğleneceklerini ve aşka dair umut etmeye yeniden başlayacaklarını söyleyebilirim. Filmden mutlu çıkacaklar’ cümleleriyle herkese izlemesini tavsiye etti.

Gürel ‘Filmdeki gibi bir aşkın gerçekte olduğuna inanıyor musunuz?’ sorusunu ise ‘Aşkın her türlüsüne inanıyorum. Tamamen kişisel bir durum. Sizde varsa karşı tarafta mutlaka bulursunuz’ diye yanıtladı.

Filmde Özge Gürel’in erkek kardeşini oynayan Hayrettin de ’İlk Öpücük’te giydiği çok konuşulan kostümleri hakkında ‘Öncelikle hoş geldiniz, biz de öyle… Şu anda utanıyorum. O kıyafetler beni giydi, öyle bir sardı ki bedenimi’ yorumunu yaparak tüm salonu kahkahaya boğdu.

Hayrettin ‘Normalde filmdeki gibi değilim, öyle kıyafetler giymiyorum. Biz çok samimi bir film yaptık klişesi hakikaten bu film için doğru. İçinde romantizm, komedi, absürdlük var. Seyircimizle buluştuk inşallah güzel bir şekilde devam edeceğiz’ şeklinde konuştu.

Murat Yıldırım, basın mensuplarının ‘Avrupa’daki insanların yaşantısını anlatan film yapılmalı diye düşünüyoruz’ sözleri üzerine ‘Haklısınız bence de yapılmalı. Bunu daha çok buradan çıkan Fatih Akın gibi yönetmenler yapıyor. Bence Türkiye’den bazı yönetmenler ve senaristler de burayla ilgili bir film yapmalı’ dedi.