“İLİŞKİMİZİN SICAKLIĞINI SEYİRCİ HİSSEDECEK”

 

 

Sinema sezonunun en iddialı yapımlarından ‘Her Şey Seninle Güzel’ 16 Kasım’da  izleyiciyle buluşuyor. Burcu Biricik, Mert Fırat, Hazar Ergüçlü ve İlker Aksum’un başrolü paylaştığı, yapımcılığını LuckyRed/ Shebnem Askin’in; yönetmenliğini Cem Karcı’nın üstlendiği filmin galası önceki akşam Soho House İstanbul’da yapıldı. Galaya oyuncular Burcu Biricik ve eşi Emre Yetkin, Mert- İdil Fırat, Hazar Ergüçlü, İlker Aksum ve Şeyma Şener, yapımcı Shebnem Askin, Prof. Dr. Tibet Erdoğru, Cem Karcı, Mahsun- Ece Kırmızıgül, Çağlar Ertuğrul, Kayla Manukyan, Meriç Aral, Barış Falay, Esra Ronabar, Güneri Civaoğlu, Murat Saygı, Murat Güloğlu gibi isimler katıldı.

Film öncesinde basına kısa bir röportaj veren oyunculardan Burcu Biricik, canlandırdığı ‘Deniz’ rolünü ‘Yırtıcı bir karakter, ünlü bir moda editörü. Mantığıyla hareket eden ve duygularına asla izin vermeyen bir kadın. Altın tepside sunulmuş bekliyor sandığı ilk aşık olduğu adam elinden kaybolana kadar tabii. Onun yırtıcı mücadelesini görüyoruz” cümleleriyle anlatırken Mert Fırat “Türkiye’nin her tarafında izleyicisiyle buluşacağız. Hepimiz çok heyecanlıyız. Filmde spor muhabiriyim, İzmir’de çalışıyor ve kariyer hedeflemiş. Fakat hesapta olmayan bir aşkla karşılaşıp evlenme kararı alıyor, sonra büyük bir sınavla karşılaşıyor” dedi. Fırat “Vizyondaki filmler arasında ciddi bir alternatif. Tür olarak çok ayrılıyoruz. İzleyicinin ulaşabileceği illerde ve lokasyondayız” şeklinde konuştu.

Film öncesi yaşadıkları kamp döneminin çok faydalı olduğunu söyleyen Hazar Ergüçlü “Daha önce hiçbir filmde bu şekilde önceden bir çalışma yapmamıştım, oyuncularla kaldığımız. Farkını gördük diye düşünüyorum” dedi. Ergüçlü, ‘Melisa’ karakterini ise “Melisa çok iyi bir ailenin kızı, cıvıl cıvıl, hayatın kötü yüzüyle karşılaşmamış, her istediği olmuş bir kızımız. Ta ki konfor alanı bozulana kadar. Deniz’le karşılaşınca ortaya kendinin de bilmediği bir yan çıkıyor ”diye özetledi.

İlker Aksum “Bu fark filme yansıyacak. Bizim ilişkimizi ve sıcaklığımızı seyirci görecek. Burcu’nun en yakın arkadaşıyım. İnşallah her şey güzel olur ve seyircimiz de çok beğenir. Gişe 10-12 milyon arası olacak” sözleriyle ekibi kahkahaya boğdu.

Yapımcı Shebnem Askin “Benim hayalim olan bir kadroyla çalışma şansımız oldu. Hiçbir problem yaşamadan bitti filmimiz. Cuma günü biliyorsunuz sinemalardayız, bir yapımcı olarak da ben kadroma güveniyorum” açıklamasını yaptı.

Yönetmen Cem Karcı da “Çekimlerimiz dört hafta sürdü. Bir ay çok güzel zaman geçirdik İzmir’de. Genel olarak tercihim, set başlamadan önce oyuncular birbirini tanısın, biz birbirimizi tanıyalım, yabancı insanlar olarak değil de birbirini tanıyan kişiler olarak birlikte olalım niyetim vardı. Üç gün Urla’da beraber zaman geçirdik, senaryo çalıştık, sahneler üzerine konuştuk, eğlendik, oyunlar oynadık, havuza girdik. Bunun sonucunda herkes birbirini uzun süredir tanıyormuş gibi oradaydı” diyerek setteki konforu anlattı.

Karcı “İkinciye uzama ihtimali olan bir senaryo. Gerçek duygular var bu filmde. En çok dikkat ettiğimiz buydu” diyerek devam filminin sinyalini verdi.

“BİRLİKTE İLK GALAMIZ”

Eşi İdil Fırat ile kameralara konuşa Mert Fırat “Heyecanlıyız, ilk filmimiz. İzmir’in her tarafını gezdik, bol bol Göztepe’nin tesislerine gittik. Daha önce magazin gazetecisi olmuştum, hatta birlikte uygulamaya çıkmıştık. Bu rolle ilgili daha çok sahada çalışma yaptım. Hikayede fedakarlığı biraz kız tarafı yapıyor, spor yazarına uyum gösteriyor” dedi.

İdil Fırat ise “Birlikte ilk galamız. Ben filmi izledim, çok keyifli ve güzeldi. Daha bizden ve sıcacık bir komedi. Çok beğendim. Çok iyi canlandırmışsın kocam. Film çekilirken tanışmıyorduk, ben hazıra kondum” sözleriyle eşini övdü.

ANNELERLE MUTLULUK POZU!

Mert- İdil Fırat çifti, anneleri Sibel İdil Kerimoğlu ve Necla Fırat ile birlikte mutluluk pozu vermeyi de ihmal etmedi.

Galaya Şeyma Şener ile katılan İlker Aksum “Her Şey Şeyma’yla Güzel. Çok gururluyum, inşallah her şey güzel gider, seyircimiz beğenir. Türk sinemasında böyle filmler olmasından çok mutluyum” dedi.

Barış Falay da “Sevgili arkadaşımız, bir tanemiz, Cem’imiz film çekti. Arkadaşlarımız da içinde yer aldı projenin. Merakla bekliyoruz” derken, ‘Siz neler yapıyorsunuz?’ sorusunda “Gayet güzel yatıyoruz. Şu ana kadar hep seçici olmaya çalıştım, kendi içime sinen projeleri seyirciye taşıma arzum oldu. Bakalım” yanıtını verdi. Esra Ronabar da “Cem Karcı benim ‘Uçurum’daki yönetmenim. Şahane bir yönetmen ve insandır. Mert’le de aynı okulda mezunuz. Umarım gişede yolu açık olur” temennisinde bulundu.