İKİ YAKA TEK NEFESTE BULUŞTU

 

Yunanistan’da Tüm Zamanların En Çok Satan Teklisi’ne imza atan Yunan müziğinin kraliçesi Despina Vandi, büyülü sesi ile önceki akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde muhteşem bir konser verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Halkbank ana sponsorluğunda, Pasion Turca organizasyonuyla yapılan festivalin kapanış konserinde Despina Vandi, 35 şarkı seslendirdi. Vandi’ye konserin son 4 şarkısında Serkan Çağrı ve usta sanatçı Derya Köroğlu da eşlik etti. Çağrı’nın klarnet ile Türk ve Yunan ezgileri çaldığı, Despina Vandi’nin ise dans ettiği bölümler konsere damgasını vurdu.

“World Music Awards” ödüllü dünyaca ünlü sanatçı Despina Vandi konsere ‘Gia’ şarkısı ile başladı. Kırmızı kostümüyle göz alıcı görünen Vandi “Burada olmaktan çok gurur duyuyorum. Umarım eğlenirsiniz” dedi. Sanatçı Yaşar, Mustafa Sandal gibi Türk meslektaşlarının cover yaptıkları şarkıları da söyledi. Yaşar’ın Türkçe ‘Seni Severdim’ adıyla seslendirdiği ‘Thelo Na Se Do’ söylemeden önce dinleyicilerine “Bu sizin favorilerinizden biri öyle düşünüyorum” diyen Vandi, şarkıya girdiğinde büyük alkış aldı. Vandi’nin dansçıları ‘Sta Edosa Ola’ da sirtaki yaparak Açıkhava’dakileri komşu ülkelere götürdü.

Mustafa Sandal’ın ‘Aşka Yürek Gerek’ ismiyle cover yaptığı ‘Anaveis Foties’ şarkısında ise Despina Vandi hayranlarının tümü ayağa kalkıp dans etmeye başladı.

Vandi, konserin finalinde “Burada Serkan’la olmak büyük onur” diyerek festivalin sanat direktörü Serkan Çağrı’yı sahneye davet etti. Serkan Çağrı, klarnet taksiminin ardından ‘Ola Se Thimizoun / Olmasa Mektubun’ şarkısına girince açık havadaki dinleyiciler yüksek sesle şarkıya eşlik etmeye başladı. Serkan Çağrı sürprizinin etkisi geçmeden sahneye gelen Derya Köroğlu da ‘Telli Telli’ şarkısında hem Türkçe, hem Yunanca Vandi ile birlikte söyledi. Vandi, yoğun istek üzerine 2 kez bis yaptı.

Konser sonrasında Vandi, kendisine plaket takdim eden Serkan Çağrı’nın oğlu Nefes’e ‘Sen çok özel bir çocuksun. Bunu hissettim’ dedi. Vandi’nin futbol camiasının çok yakından tanıdığı, kariyerini Atletico Madrid’te noktalayan eski futbolcu ve kulüp başkanı eşi Demis Nikolaidis de Nefes’in futbolla ilgilendiğini duyunca onunla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Bu yıl 7.si düzenlenen ve önceki yıllarda olduğu gibi yine İstanbul’a nefes aldıran Uluslararası Klarnet Festivali kapanışını, bu yıl komşu, Despina Vandi ile yapmış oldu! Konser sonrası, ekibi ve festivalin genel sanat yönetmeni Serkan Çağrı’nın eşliğinde yemeğe giden Despina Vandi, eşi Demis Nikolaidis’in doğum günü için futbol temalı sürpriz pasta hazırlatarak ona sürpriz yaptı.