“HER ŞARKIDA BAMBAŞKA AŞKLAR YAŞIYORUM”

Türk müziğinin en güçlü seslerinden Sibel Can, geleneksel Bostancı Gösteri Merkezi konserlerine bir yenisini daha ekledi. Sibel Can, önceki akşam biletlri kapalı gişe satan konserinde muhteşem performansıyla müzikseverleri mest etti.
Konser öncesi basına röportaj veren Sibel Can “Günler öncesinden biletlerimizin tamamen satılmış olması, benim için bu gerçekten büyük mutluluk. Her sanatçı için böyledir ama ben o kadar mutluyum ki anlatamam. Bu konser serilerimizin üçüncü bölümü. Yaz başında başladık ve yılbaşı gecesi Kıbrıs’la birlikte 2018’e noktayı koyuyoruz.  Kendimi çok şanslı hissederek bitiriyorum bu seneyi” diyerek 2018 yılının kendi açısından değerlendirmesini yaptı.
Can “Ben sahnede mutluyum .2019’da Avrupa turnemiz başlıyor, onun programlarını hazırlıyoruz menajerim Orhan Alkan’la birlikte. Albümümüzdeki ‘Senden Başka Kimsem Yok’ bugüne kadarki tüm şarkılarımızın üzerine çıktı. Zannediyorum 60 milyon izlenmenin üzerine çıktı. Bu nasıl güzel bir şeydir? Benim için söylediğim bütün şarkılar çok kıymetli. Müthiş bir albüm oldu. Çıktığı günden beri keyfini yaşıyorum.  16 Şubat 2019’da yoğun istek üzerine yine Bostancı Gösteri Merkezi’nde olacağız. Daha ne isterim ben Allah’tan?” dedi.
Can, aşkla ilgili soru soran basın mensuplarına “Ne aşkı Allah aşkına? Benim için aşk sahne, çocuklarım ve şarkı söylemek. Dünyada bunun üzerine çıkabilecek hiçbir şey yok. Bunu can-ı gönülden söylüyorum. Ben sahnede mutluyum.
USTALARIN USTASI’NDAN SİBEL CAN’A: “BAYILIYORUM”
Sibel Can, konserine ‘Senden Başka Kimsem Yok’ şarkısıyla başladı. Can’ı izlemeye ünlü ressam Devrim Erbil ve mimar Necibe Darcan geldi. Seyircilerin arasına indiğinde Devrim Erbil’e selam veren Sibel Can “Ustaların ustası hocamız şerefler verdi. Sizi görünce sahnede nasıl duracağımı şaşırdım. Sizi gördüğüm an heyecanlandım. Beni beğeniyor musunuz sahnede? “ diye sordu. Bunun üzerine Devrim Erbil “Bayılıyorum” yanıtını verdi. Can, yeni kitabı ‘Anahtarınız Bende Kalmış’ büyük ilgi gören mimarı ve yakın dostu Darcan için de “Necibe ailemden. Müthiş bir kitap yazdı, Anahtarınız Bende Kalmış, almanızı tavsiye ediyorum” dedi. Sibel Can, Necibe Darcan ve kız arkadaşı Güneş’le birlikte poz veren Erbil “Sizinle beraber olmak gerçekten çok anlamlı oldu” diyerek Can’a teşekkür etti.
“HAYAL ETTİĞİMİN ÜSTÜNDE BİR YILDI”
Ünlü sanatçı seyircilerle dertleşerek “. Bir müzisyen kızı olarak alkış istiyorum yol arkadaşlarım için. Biz bir aileyiz, her şeyi içimizden geldiği gibi yapıyoruz bu da size yansıyor. Beni o kadar mutlu ettiniz. Biletler günler önceden tükendi. Benim her şeyimi gördünüz. Beraber bugünlere geldik değil mi? Aile olmanın gururu bu. Daha nice günler yaşayalım birlikte. Hayal ettiğimin de üstünde bir yıldı. Muhteşem konserler, Yeni Aşkım albümüne müthiş bir ilgi. Bugüne kadar sizlere hep sevdiğim şarkıları söyledim” dedi. Can, 8 Mart Kadınlar Günü’nde Azerbaycan Haydar Aliyev Merkezi’nde konser vereceğini de müjdeledi.
“ BEN ŞU AN MAHVOLDUM”
Konserinde Türk Sanat Müziği, pop, halk müziği gibi her tarzda şarkı seslendiren Can, ‘Sen de Başını Alıp Gitme’ şarkısını seslendirirken gözyaşlarına boğuldu. Şarkıyı tamamlayamayan Can,  “Annemin çok sevdiği bir şarkıydı bu, ben şu an mahvoldum” dedi. Sahneyi vokalistine teslim eden Can, iki şarkı sonra performansına son hız devam etti. Yaklaşık üç saat konser veren sanatçı, yoğun istek üzerine bis yaptı.