HAYTAP’TAN HAYVANSIZ ‘UFO’ SİRKİNE DESTEK!

 

Dünya üzerindeki sirkler arasında Kanada ve Çin’le beraber ilk üçte yer alan ‘Büyük Moskova Sirki’, 19-20 Kasım tarihlerinde devasa ‘UFO’ gösterisi ile Sinan Erdem Spor Salonu’nda olacak.

22 metre yükseklikte, 100 kişilik ekibiyle izleyenlerin yüreklerini ağzına getirecek şovlar sunarak misafirlerini evrenin sırlarını keşfedeceği uzay gemisine davet eden ‘UFO’ sirkinin en büyük özelliği ise gösterilerin emniyet kemeri olmadan ve hayvan kullanılmadan yapılması. Büyük Moskova Sirki’nın İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapacağı ‘UFO’ adlı gösteri HAYTAP ve hayvan hakları savunucusu aktivist sanatçı Yonca Evcimik tarafından da destekleniyor.

‘BU SİRKİ TÜM HAYVANSEVERLER MUTLULUKLA KARŞILAYACAK’

Yonca Evcimik, Büyük Moskova Sirki ile yaptıkları işbirliğini anlatırken ‘Türkiye’de hayvan hakları savunucularından biri olduğumu bildiklerinden , kendilerini desteklemek için beni aradılar. Hiçbir hayvanın kullanılmadığı ve sadece insanlardan oluşan bir sirk olduğunu öğrenince desteklemek istedim’ ifadelerini kullandı.

Sanatçı, bunun çok önemli bir adım olduğunu vurgulayarak ‘Bu çok önemli bir gelişme. Onları Türkiye’deki hayvan hakları kuruluşları ile görüştürdüm. Bunun yayılması ve insanlara hayvanlar olmadan da bir sirkin var olacağını anlatmak adına güzel bir fırsat olarak değerlendiriyorum. Tüm hayvanseverler de bunu mutlulukla karşılayacaktır’ şeklinde konuştu.

Evcimik, ayrıca ‘İnsanları bu konuda bilinçlendirmek lazım. Büyük Moskova sirki gibi örneklerin çoğalması , hayvanların var olduğu sirklerin ülkemizde yer almaması adına çalışmalar yapmalıyız. Ve öncelikle hayvanlı sirklerin ortamlarında hayvanların ne şartlarda eğitildiğini , yorulduğunu insanlara gösterebilirsek aslında ne denli haklı olduğumuzun altını da çizmiş oluruz’ tavsiyesinde bulundu.