HAMAL MAHSUN!

Her filmiyle büyük gişe başarılarına imza atan Mahsun Kırmızıgül, 3 yıllık suskunluğuna Vezir Parmağı ile son veriyor. Kırmızıgül’ün yıllardır sır gibi sakladığı yeni filmi Vezir Parmağı’nın çekimleri sona erdi. Merakla beklenen yapım, 27 Ocak 2017’de vizyona girecek.

Filmin vizyon tarihi yaklaşırken, detaylar da tek tek ortaya çıkmaya başladı. Çekimleri İstanbul, Kapadokya, İzmit, Kayseri, Aksaray’da gerçekleşen ve 150 kişilik teknik ekibin yanı sıra aynı anda 64 kişilik ana oyuncuların olduğu kalabalık sahnelerin bulunduğu film, Mahsun Kırmızıgül’ün en kalabalık kadrosu olma özelliğini taşıyor. Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Peker Açıkalın, Orçun Kaptan, Levent Sülün, Rana Cabbar, Metin Yıldız, Talat Bulut, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Nuri Alço, Muhammed Cangören, Hayrettin Karaoğuz’un yanı sıra Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Derya Şensoy, Meral Çetinkaya, Aydan Burhan, Güner Özkul, Fatoş Seymen, Suna Selen, Defne Yalnız gibi çok sevilen oyuncuların bulunduğu Vezir Parmağı’nda; Mahsun Kırmızıgül hem yönetmen ve senarist, hem de oyuncu olarak yer alıyor. Filmde ‘Hamdullah’ isimli bir hamala can verecek olan Kırmızıgül; aşk, dram ve komedi barındıran bir hikayeyle, izleyiciye bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak.

BİR SAVAŞA GİDİŞ HİKAYESİ!

Osmanlı İmparatorluğu döneminde geçen ‘Vezir Parmağı’nda beş farklı bölgeden seçilen, beş farklı kültüre ve coğrafyaya ait hamalların savaşa giriş öyküsünü anlatılıyor. Komedi dozu yüksek bir lisanın hakim olduğu filmde Mahsun Kırmızıgül’ün toplumsal olaylara duyarlılığı da dramatik bir bakış açısıyla hissedilecek. Sanatçı, Osmanlı döneminde ‘insani eşek’ olarak adlandırılan yük taşıyıcısı hamalların hikayesini konu alan filmde, bu kez uzun sakallı ve çok şaşırtıcı bir imajla beyazperdeye yansıyacak.

TEASER AFİŞİ ÇIKTI!

İlk filmi Beyaz Melek 2 milyon 32 bin 885, Güneşi Gördüm 2 milyon 566 bin 435, New York’ta Beş Minare 3 milyon 474 bin 495, Mucize 3 milyon 737 bin 605 kişi tarafından izlenen Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi Vezir Parmağı’nın, teaser afişi de sinemalarda yerini aldı. Emrah Yücel’in tasarladığı afiş fotoğraflarının çekimi Tuz Gölü’nde yapıldı. Tüm gün süren çekimler için, özellikle Kırmızıgül’ün ‘uğurum’ olarak adlandırdığı ve ilk filmine de başladığı yer olan Tuz Gölü seçildi. Birbirinden ağır kostümlerle, yazın 40 derece sıcaklıkta yapılan çekimlerde oyuncu kadrosu zor anlar yaşasa da ortaya eğlenceli kareler çıktı.