Güvercin Uçuverdi’ye hip hop versiyon!

27 Mart’ta Taff Pictures yapımcılığında sinemalarda izleyiciyle buluşmaya hazırlanan 7’den 70’e herkesin izleyebileceği herkesin komedisi ‘Güvercin Uçuverdi’ vizyon öncesi hayranlarına büyük bir sürpriz yaptı. Filme adını veren ve en sevilen halk türkülerinden olan ‘Güvercin Uçuverdi’yi solist Taylan Özgür Ölmez’le birlikte filmin başrol oyuncuları Atalay Demirci, Tuvana Türkay ve Gökhan Yıkılkan seslendirdi. Türküye aynı zamanda hip-hop ve rap sound’uyla yeni bir soluk  getirildi. Şarkının düzenlemelerini  Ender Akay ve Sunay Özgür üstlendi.

 

Atalay Demirci’den kaşık dansı!

 

Kedi Müzik Stüdyoları’nda çekilen klibi, filmin senarist ve yönetmenleri Selami Genli ve Onur Koçal yönetti. Tüm gün süren çekimler çok eğlenceli bir ortamda gerçekleşti.  Geçtiğimiz günlerde karma bir albümde ‘Ara Ne Olursun’ isimli şarkıyı söyleyerek müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Tuvana Türkay, profesyonelliğiyle dikkat çekerken ilk kez şarkı söyleyen Atalay Demirci ve Gökhan Yıkılkan da müzisyenlerden tam not aldı. Kendisi de Ankaralı olan Atalay Demirci, bu şarkıyla hemşerilerine de selam göndermiş oldu. Demirci, Ankaralı hocalardan kaşık dersi alarak, klipte de dans edince Tuvana Türkay ve Gökhan Yıkılkan Ankara havası oynayarak ünlü komedyene eşlik etti.

 

Pilot olmak için yanıp tutuşan halk otobüsü şoförünün komedi, aşk ve macera dolu hikâyesini anlatan ‘Ben Seni Uçurucam’ sloganıyla yola çıkan Güvercin Uçuverdi’de Ali Erkazan, Salih Kalyon, Zerrin Sümer, Ayşen Gruda, Erdal Tosun ve Gökçe Özyol gibi deneyimli oyuncular rol alıyor.