Güvercin 3 şehirde Uçuverdi

7’den 70’e herkesin komedisi olma sloganıyla TAFF Pictures yapımcılığında

27 Mart’ta vizyona giren ‘Güvercin Uçuverdi’ filmi haftasonu iki şehirde ve pazartesi günü de Samsun’da gala yaptı. Ekibin ilk durağı başrol oyuncusu Atalay Demirci’nin memleketi Ankara oldu. Cumartesi günü Ankara’da bulunan Kent Park AVM Prestige Sinemaları’nda

yaklaşık 500 kişiyle buluşan Atalay Demirci, Gökhan Yıkılkan, Gökçe Özyol ve filmin senarist ve yönetmenleri Selami Genli ile Onur Koçal yoğun ilgiyle karşılandı. İki salonun da dolu olduğu gösterimde, Atalay Demirci filmi her iki salonda da izleyerek sinemaseverlerle birlikte selfie çektirmeyi de ihmal etmedi. Pazar günü ise Gaziantep’e geçen kadroya Tuvana Türkay da katıldı. Sinepark Nakip Ali Sineması’nda bulunan 3 salonda 700 kişiyle birlikte film izleyen Atalay Demirci “Sinema sektörü benim hep hayalimdi, Allah gerçekleşmeyecek hayali kuluna kurdurmazmış. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.

 

Ödüllü öğretmen 40 öğrencisiyle izledi!

 

Samsun’daki özel gösterimde ise sürpriz konuklar yer aldı. Gösterime

Hint asıllı iş adamı Sunny Varkey’in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını ABD eski Başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı (Varkey GEMS Foundation) tarafından düzenlenen ’Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi’nin (The Global Teacher Prize) seçtiği en iyi 50 öğretmen arasında yer alan tek Türk öğretmen ünvanlı Dilek Livaneli 40 öğrencisiyle birlikte katıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin de Yeşilyurt AVM- Cinemaximum salonunda yapılan gösterime gelerek ekibe destek verdi.