“GÜLMEKTEN GÖZLERİMDEN YAŞ GELDİ”

 

Sezonun en eğlenceli yapımları arasında yerini alan dans ve kahkaha dolu ‘Sen Kiminle Dans Ediyorsun’, 17 Kasım’da BKM yapımcılığında vizyona girdi.

Burak Aksak’ın yazıp yönettiği filmin başrol oyuncuları Demet Özdemir ve Okan Çabalar Hillside Etiler Deniz Private Cinecity Sinemaları’nda dostlarıyla birlikte izledi. Özel gösterime Murat Cemcir, Hande Doğandemir, Cengiz Bozkurt, Zeynep Koçak gibi isimler katıldı.

Filmdeki rolüyle çevresinde büyük beğeni topladığını esprili bir dille anlatan Okan Çabalar “Doyamadık filmimizi izlemeye. Dostlarla gala yapıyoruz. Filmin gidişatından mutluyuz. Ne filmle ne de oyuncularla, ne de kendimle ilgili hiç olumsuz tepki almadım hatta takdir edildim. Geneli çok olumlu. Özellikle benimle ilgili. Baştan sona mizahı çok sağlam bir Burak Aksak filmi” dedi.

Dans sahnelerinin kendisini zorladığını ama ortaya çok güzel bir iş çıktığını vurgulayan Çabalar “Filmin sonundaki dans sahnesi çok beğenildi. Çünkü biz çok çalıştık. Ben dansçı değilim, o yüzden zorlandım. Demet’in sağlam bir dans geçmişi olduğundan hemen çözdü işi. Hepimizden önce çözdü. Zor bir koreografisi vardı dansın. Gerçekten profesyonel bir dansçının yapabildiği dansları yapabildiğimiz için ben kendimle gurur duyuyorum.” yorumunu yapınca Demet Özdemir de “Ben de seninle gurur duyuyorum” dedi.

Kendisine ‘Vizyondaki diğer filmlerle ilgili yorumunuz nedir?’ sorusu sorulan Çabalar “Diğer filmleri izliyorum, inşallah tutmaz diğerleri diyorum. İşin şakası elimizden gelenin en iyisini yaptık. Kıskansak ne kıskanmasak ne durumu. İyi film, iyi filmi iter” sözleriyle herkesi kahkahaya boğdu.

Demet Özdemir de “Her şey yolunda. Burak Aksak’ın yarattığı dünyayı izleyici hemen kabul etmiş, çok eğlenceli ve renkli bulmuş. Herkes çok memnun ve eğlenmiş. Bana böyle geri dönüşler geldi” dedi.

Vizyonda çok sayıda film olmasının sektöre hareket getirdiğini söyleyen Özdemir “Çok filmin vizyona girmesi güzel bir şey. Yerli filmlerin fazla olması birçok dünyayı aralayacak izleyici için. Türk sineması için iyi. Ben bunu rekabet olarak görmüyorum. Tamamen gökkuşağı olarak görüyorum. Her filmin de hakkı veriliyor zaten” şeklinde konuştu.

Gecenin konuklarından Murat Cemcir film öncesinde “Galaya yetişememiştim. Demet’i çok merak ediyorum. Okan zaten çok sevdiğim bir arkadaşım. Bütün maharetlerini göstermiş. Çok iyi dans ediyor. Burak’ın müzikli bir film yapması beni çok meraklandırdı” açıklamasını yaparken finalde “Demet Hanım’ın misafiriyiz. Sinema kapattı bize sağ olsun. Çok güldüm, birkaç yerde gözlerimden yaş geldi. Özellikle Binnur’un sahnelerinde. Müzikli danslı nasıl olur diye oturtamamıştım kafamda. Çok iyiydi” yorumunu yaptı.

“UZUN ZAMANDIR İZLEDİKLERİMİN EN İYİLERİNDEN”

Hande Doğandemir de “Daha önce sette olduğum için katılamamıştım. Film gerçekten çok eğlenceliydi. Burak zaten çok sevdiğim bir yönetmen. Herkes şahane oynamış. Uzun zamandır izlediğim en iyi filmlerden biri” dedi.

Doğandemir, özel hayatıyla ilgili sorulara ise “Hiç öyle keyifsiz yalan yanlış haberlerle canımızı sıkmayalım. Benim hayatımda her şey yolunda.” Yanıtını verdi.

Cengiz Bozkurt ‘Sen Kiminle Dans Ediyorsun’ filmiyle ilgili “Çok sıcacık bir film seyrettik. Arkadaşlarımız gerçekten çok iyi oynamış. Burak Aksak’ın kalemi malum zaten. Mahalle üzerine çalışan bir arkadaşımız. Bu filmde de çok iyi performanslar izledik. Sımsıcak bir film. Herkesin gitmesi gerekiyor, enerji dolu” diyerek tavsiye verdi.

Farklı tarzıyla dikkat çeken Zeynep Koçak “Çok yakın arkadaşlarım oynuyor, Okan Çabalar Demet Özdemir. Burak Aksak çok sevdiğim bir yazar. Her filmini çok seviyorum. Demet zaten dans geçmişi olan biri, çok iyiydi. Binnur ayrı, çok komikti “ yorumunu yaptı.