GORAN BREGOVIC’LE AÇIKHAVA DİSKOSU!

Her daim Türk sanatseverlerle olan sıcak iletişimi ve muhteşem frekansıyla bilinen Balkan müziğinin yaşayan efsanesi Goran Bregovic, Three Letters from Sarajevo” isimli turnesi kapsamında 7. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda hayranlarıyla buluştu. Açıkhava’nın tamamen dolu olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Halkbank ana sponsorluğunda gerçekleşen konser, rengarenk görüntülere sahne oldu. Bregovic, konserinde ‘Gas Gas’, ‘Ederlezi’, ‘Bella Ciao’ gibi efsaneleşen şarkılarını seslendirirken Açıkhava’yı dolduran yaklaşık 5 bin seyirci neredeyse hiç oturmadan dans etti.

“HER DEFASINDA TEKRAR GELMEKTEN MUTLU OLUYORUM”

Bregovic, sahneye geldiğinde “Her defasında tekrardan gelmekten mutlu olduğum bir yer İstanbul. Bu akşam ‘Three Letters From Sarajevo’dan şarkılar çalacağız. Biraz ütopik bir albüm, zaten her şey ütopyayla başlar” dedi. ‘In The Deathcar’ şarkısında herkesin eşlik ettiği sanatçı ‘Kalaşnikof’ta ise şarkının başını trompet ile çaldırırken, tüm dinleyicilerden ‘İleri’ diye bağırmalarını istedi. Senkronize bir biçimde söylenen final şarkısında coşku zirve yaptı. Bir şölen havasında geçen konserde seyircilerden gelen tepkilere ‘Çok hoş’ diyerek yanıt veren Bregovic, ‘Bu gece çok mutluyum’ sözleriyle enerji dolu hayranlarına teşekkür etti.

PLAKETİNİ NEFES’İN ELİNDEN ALDI!

Yaklaşık 2 saat süren konser sonrasında Goran Bregovic’e plaketini 7. Uluslararası Klarnet Festivali’nin sanat yönetmeni Serkan Çağrı’nın büyük oğlu Nefes takdim etti. Konseri aralarında Suzan Kardeş, İlkim Karaca, Yeşim Alıç ve Tansel Öngel’in de bulunduğu ünlü isimler izledi.