Gönül Salıncağı

Bu salıncak Türkiye’yi sallayacak!
“Gönül Salıncağı” adlı dizi film, pek çok ahlaki değeri unutuyor olduğumuz bu günlerde, hala saf, tertemiz, idealist, umut dolu, her şeyini paraya bağlamayan, zorluklardan yılmayan insanların da olduğunu izleyenlere hatırlatan naif bir aşk hikayesi…
TRT’nin iddialı yapımlarından biri olan dizi; çocukluk aşkına takılı kalmış bir genç kız, hayatta her şeye sahip ama mutsuz bir genç adam ve kendini ölüme terk etmiş bir köpeğin hikayesi olarak seyirci ile buluşuyor.
Birbirinden değerli oyuncuların yanı sıra 3 müzisyen bu dizide…
Ayşe Şule Bilgiç, Umut Temizaş, Erdal Tosun, Ecem Uzun, Sinan Bengier, Nalan Yavuz, Serhat Özcan, Aybars Attilla, Müge Oruçkaptan, Devrim Parscan, Sibel Taşçıoğlu, Bülent Parlak,Cömert Pehlivan gibi oyuncuların dışında kadroda Kıraç, Pamela ve İskender Doğan gibi sürpriz isimler de yer alıyor.
İki zıt hayat kesiştiğinde
Hayatın zorluklarından bihaber, büyük bir servetin içinde büyümüş, amaçsız bir çocuğun, küçük yaştan itibaren sırtında büyük sorumluluklarla büyüyen, iyilik meleği, doktor bir kız ile tanışması ile başlar her şey. Bu iki zıt karakter ve iki zıt hayat bize, bugün özlediğimiz saf, masum, temiz, huzurlu bir dünyanın kapılarını açar.
Olanla olması gerekenlerin bir dökümüdür aslında anlatılanlar…
Her bölümde tatlı bir mesajı barındıran hikayemiz kah umudun hayatta çok önemli bir yeri olduğunun, kah ailenin ne büyük bir değer olduğunun, kah anne sevgisinin hayatta eşi benzeri olmayan bir duygu olduğunun, kah paranın her şey demek olmadığının, kah kötü ve kötülüklerin cezasız kalmadığının, kah güzelliklere ancak gerçek mücadelelerle ulaşılabileceğinin, kah mücadele etmeden kazanılan şeylerin yeterince değerli olamayacağının, kah sevginin, kah gülümsemenin, kah dostluğun altını çizecek…
Gönül karakterimiz tüm Türk halkının bağırlarına basacağı, gerçek bir Türk kızı. İyilik sever, sürekli pozitif düşünen, gülümseyen, zorluklarla mücadele etmeyi bilen, kolay pes etmeyen, zeki, güzel, çevresine karşı son derece duyarlı, yardımsever, düşünceli, anlayışlı, kaprissiz, şımarık olmayan, güçlü, karakterli, başarılı bir kız. Eski Türk filmlerindeki ‘Ayşecik’ tadında bir kız Gönül. Etrafına pozitif ışık yayan, umut dolu bir enerjisi var. Türk örf ve adetlerine oldukça bağlı, bir o kadar da modern bir kız Gönül.
Murat ise yaşadığı lüks ve şaşalı hayat sebebi ile pek çok değeri kaybetmiş, yozlaşmış bir toplum içinde her şeyin para ile elde edilebileceğini sanan, hayatta hiç sorumluluk almamış, gerçek hayatın zorluklarını hiç bilmemiş, para ile alınabilecek her şeye sahip ama kendini boşlukta ve amaçsız hisseden bir genç adam.
Murat’ın Gönül ile tanışmasının ardından, genç adam ilk defa gerçek hayat ile karşılaşacak. Gönül gibi bir kadını tanımak ise, başta Murat’a oyun gibi gelse de, onun hayattaki en büyük şansı olacak.