GALA DANS PİSTİNE DÖNDÜ!

 

Bana Masal Anlatma ve Kara Bela ile milyonların sevgisini kazanan Burak Aksak’ın yeni filmi ‘Sen Kiminle Dans Ediyorsun’un galası önceki akşam Kanyon AVM Cinemaximum Sinemaları’nda gerçekleştirildi. 17 Kasım’da BKM yapımcılığında vizyona giren Binnur Kaya, Demet Özdemir, Uraz Kaygılaroğlu ve Okan Çabalar’ın başrollerde olduğu filmin galasında sinemaseverler müthiş bir sürprizle karşılaştı. Gala öncesinde çalmaya başlayan şarkıda filmde ‘Bad Boys’ olarak adlandırılan ekip dans etmeye başladı. Müziğin ritmine dayanamayarak çıkan Okan Çabalar’a, Uraz Kaygılaroğlu ve Burak Aksak eşlik etti. Demet Özdemir’in de gelmesiyle iyice coşan filmin ekibi seyircileri de dansa davet edince ortaya çok renkli görüntüler çıktı. Galaya katılan izleyiciler, kahkahayla dans edip eğlenirken, oyuncuları da bol bol videoya kaydetti. Komedinin hız kesmediği filmin sonunda seyirci, Michael Jackson’ın ‘They Don’t Care About Us’ şarkısına danslarıyla eşlik ederek oyuncuları dakikalarca ayakta alkışladı.

Galaya katılan davetliler arasında Ezgi Mola, Murat Dalkılıç, Andaç Haznedaroğlu, Nilay Deniz, Şahin Irmak, Asena Tuğal, Gülcan Arslan, Nevra Serezli, Tarık Ünlüoğlu, Gülenay Kalkan, Sadi Celil Cengiz, Furkan Palalı, Enis Arıkan, Fatma Toptaş, Gürkan Şef, Ayhan Taş, Ahu Yağtu gibi isimler de vardı.

Gala öncesinde basına röportaj veren ekipten Uraz Kaygılaroğlu, duygularını “Bir arada çalışmış olmaktan çok mutlu olan bir ekibiz. Her zaman böyle şeyler denk gelmiyor. Çok eğlendik, Burak’ın yazdıklarını gerçekleştirmeye çalıştık. Bir daha olsa, bir daha çalışmak isteyeceğim bir film oldu” cümleleriyle ifade etti.

Küçük insanların samimi hikayelerini anlatan filmde dans okulu sahibi olan Şengül karakterini canlandıran Binnur Kaya “Bizim için çok güzel giden bir süreçti, çok mutluyum. Mutlu bir şekilde çalıştık. Dilerim filmi seyreden herkese de bize verdiği kadar mutluluk verir. Biz bu filmle ömürlük dostluklar kazandık” dedi.

BİNNUR’LA ÇALIŞMAK MUHTEŞEM BİR ŞEY

Demet Özdemir ise “Benim için hayallerimin gerçekleştiği bir film oldu. Danslı, müzikli komik, dramatik yanları da olan bir film. Çok gerçek bir hikaye. Burak’ın ellerine sağlık. Yönetmenliği de muhteşem, bizi çok rahat ettirdi. Binnur’la çalışmak benim için inanılmaz bir şey. Ortaya çok güzel bir iş çıktı. Hayatta amacını kaybetmiş insanların bir hikayesi. Buna çok ihtiyacımız var izlemeye de. İnsanların Kendilerini hatırlayıp acaba neye ihtiyacımız var diyecekleri bir film oldu. Umarım beğenirsiniz” diyerek sevincini anlattı.

“OYUNCU OLARAK TATMİN OLDUK “

Senarist ve yönetmen Burak Aksak’a övgü dolu sözler söyleyen Okan Çabalar “Ben filmde bu arkadaşların tamamıyla dans ediyorum. Hakikaten eğlendik, işin içinde dans da olunca daha çok eğlendik. Burak bizi sette çok rahat bıraktı. Hem çok iyi yazdı, hem de eklememize de izin verdi. Oyuncu olarak da tatmin olduk” açıklamasını yaptı. Bunun üzerine Burak Aksak “Şuradaki ekibin yarısı kadar yetenekli olsam, hiçbirine ihtiyacım olmazdı.. Çok büyük hareket yapardım. O kadar güzel bir ortamdı ki ben de rahatsız oldum, hiçbir şey isteyemiyorum. Çok yetenekli oyuncular var. Sadece onlar oynadı, ben yazdım” dedi.

Oyunculardan Bora Cengiz “Burak Aksak’la çalışmak hayalimdi. Leyle ile Mecnun izliyordum, Demet ve Uraz’la çalıştım. Voltran’ı oluşturduk gibi hissediyorum. Dansı da içine katınca seyirciler için çok keyifli bir film ortaya çıkardık” dedi. Filmin rengarenk karakteri Kıvanç Baran Aslan’ın filmdeki rolüne atıfta bulunarak ‘Pilavcıııııı’ diye bağırması üzerine tüm ekip alkışladı.

Uraz Kaygılaroğlu da ‘İkinci film gelecek mi?’ sorusu üzerine “Açılış sahnesini yazdığını söyledi Burak, bunu da basına duyuralım’ cevabıyla müjdeyi verdi.

GECEDEN NOTLAR:

“BALAYI YAPMAK İSTİYORUM”

* Ateşböceği dizisinin sevilen oyuncusu Nilay Deniz düğünden sonra ilk kez eşi Erçin Karabulut ile davete katıldı. Deniz “Arkadaşlarımızın yanında olmaya geldik. Ben filmi bayağıdır bekliyordum. Şu an dinleniyorum, proje değerlendiriyorum. İyi bir projem geldiğinde bütün enerjimle orada olacağım. Tatile gitmek istiyorum. İş varken evlendim, balayı yapamadım. Balayı yapmak istiyorum. İş temposu yüzünden evliliğin nasıl bir şey olduğunu anlayamadım. Bir süre tadını çıkaracağım” açıklamasını yaptı. Deniz, ‘Evde kimin sözü geçer?’ diye soran basın mensuplarına “Evde benim sözüm geçer. Hanımcıyız biz” diyerek annelik konusunda ise “Annelik merakı var, her kadının vardır. Evlilik nasıl plansız olduysa, çocuğun da plansız olacağını düşünüyorum” yorumunu yaptı.

* Geceye nişanlısı Asena Tuğal ile katılan Şahin Irmak “Uzun zamandır merakla beklediğimiz filmlerden. Kadro çok sağlam, çok kıymetli oyuncular var. Biz de film hazırlıkları içindeyiz” dedi.

* Ahu Yağtu “Dansla ilgili çok fazla bir şey izlemediğimiz için çok merak ediyorum. Sevdiğimiz ve hayran olduğumuz oyuncular var içinde. Benim de dansla aram iyidir. Küçükken baleydi. Sonra ufak ufak modern dans. Vücudu özgür bırakmak adına, dans etmek lazım” cümleleriyle dansa olan sevgisini ifade etti.

* Sevilen oyuncu Gülcan Aslan ise “Burak Aksak’ın elinin değdiği bütün işleri çok seviyorum. O yüzden biliyorum ki ruhu güzel bir iş yapmışlardır. Şu an imzaladığım bir şey yok, görüştüğüm projeler var. Ruhumun aldığı bir iş olması lazım, enerjisi güzel ve uyumlu bir şeyse ona göre değerlendiriyorum” dedi.

* Murat Dalkılıç ise “Ofisten geldim. Uraz’ım kardeşimin filmi. Yeni klibimiz çıktı, Rivayet şarkımız. Albüm gelirleri artık eskisi kadar değil. Hatta yok denecek kadar az. Sadece promosyon amacıyla yaptığımız şeyler klipler. Bir ve ikinci klipte mümkün olduğu kadar iyi prodüksiyonla bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Diğerleri hem günü kurtarmak hem de o şarkılara yazık oluyor. Çünkü klibi çekilmeyince, dinlenmiyor. Biz de kendi bütçelerimize uygun şekilde promosyonu devam ettiriyoruz” diyerek müzik dünyasından dert yandı.

Dalkılıç, kendi filmiyle ilgili ise “En çok komedi filmlerini izlemeyi seviyorum. İçimi dağlamayı sevmiyorun filmlerde. Korku filmi de sevmiyorum, insan kendine niye bu işkenceyi yapsın diye tartıştığım oluyor. Kendim de romantik komedi çekmek için kolları sıvamıştım. Mayıs’a kaldı” açıklamasını yaptı.

“JASON BEY’İ ÇOK SEVİYORUM”

Yeni tarzıyla ve enerjik halleriyle dikkat çeken Ezgi Mola “Çok merakla bekliyorum bu filmi. Demet’i çok seviyorum, Uraz’la çok tatlı görünüyorlar. Binnur Kaya’nın büyük hayranıyım. Burak Aksak’ı da çok seviyorum” diyerek film ekibine olan sevgisini anlattı.

Jason Statham’ın instagram hesabının altına yaptığı yorumlarla konuşulan Mola ‘Bununla ilgili güzel şeyler düşünüyorum. Jason Bey’i çok seviyorum. Seviyeli bir şekilde. Biraz da eğlence olsun. Yani yapıyorum siz görmüyorsunuz. Eğleniyorum, iyi ki de yaptık” diyerek herkesi güldürdü.