FISTIKLI DÜRÜMLÜ SİNEMA SEANSI!

 

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in gişede büyük bir başarı yakalayan yeni filmleri Çalgı Çengi İkimiz, Türkiye turnesine devam ediyor. TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona giren filmin turnesinin ikinci etabında Gaziantep’te bulunan Prime Mall AVM Prestige Sinemaları’nda sinemaseverlerle buluşan ikili yine çok büyük ilgi gördü. Ahmet Kural ve Murat Cemcir, kendileri için yaptırılan ve üzerinde ‘Çalgı Çengi İkimiz’ yazan Gaziantep’in meşhur fıstıklı dürümünü salonda izleyicilere dağıttı. AVM’de gerçekleştirilen söyleşi öncesi İmam Çağdaş adlı restoranda yemek yiyen ikiliden Ahmet Kural ‘Ayaklarınıza sağlık balkonları doldurmuşsunuz. Antep’e geldiğimiz için çok mutluyuz, ama çok şiştik’ şeklinde konuşurken Murat Cemcir ‘Bugün şöbiyet için kavga ettik, birbirimize girdik’ itirafında bulundu. Sahneden halkın arasına girerek selfie çekinen oyunculardan Ahmet Kural, seyirciden gelen ‘Gaziantep’te film çekmeyi düşünür müsünüz?’ sorusuna ‘Biz burada film çekersek 150 kilo geri döneriz’ cevabını verirken Murat Cemcir’in ‘Ahmet Kural efsanesini burada bitiririz’ sözleri herkesi güldürdü.

Murat Cemcir, kendisine gişeyi soran soran basın mensuplarına ‘Kartopu etkisi oldu. Giderek izleyicimiz artıyor. Bu durumdan çok memnunuz’ şeklinde konuşurken Ahmet Kural da ‘İnadına dışarı çıkması gerekiyor herkesin bu kötü günlerde. Çıkın, gezin, bol bol sinemalara ve konserlere gidin. Sanatın iyileştirici yönünü hissedin’ cevabını verdi.

Gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını vurgulayan Murat Cemcir ‘İlk günden bugüne Düğün Dernek serilerinde de olağanüstü bir ilgiyle karşılanmıştık Gaziantep’te. Bu defa da böyle oldu. İnsanı ayrı, yemeği ayrı, ilgisi ayrı güzel’ cümleleriyle teşekkür etti. 10 günde 1,5 milyonu aşan gişeden memnuniyetlerini anlatan Ahmet Kural: Nazar değmesin. O kadar olumsuz şartlara rağmen seyirci bizi yalnız bırakmadı, koşarak geldiler’ yorumunda bulunurken Murat Cemcir ‘Belki de şu ana kadarki en zor koşullarda girdik filmimizi. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz’ diyerek sözlerini noktaladı.

39,5 m2’LİK BAKLAVAYLA POZ VERDİLER!

Ahmet Kural ve Murat Cemcir, ayrıca 10 aylık çalışma sonucunda, Ayıntap Baklava’nın 60 ustası tarafından 6.160 adet baklava dilimi ile 15 Mozaik Sanatçısı, Gaziantep Tenis Ve Yüzme Spor Kulübü’nden engelli öğrenciler, TED Koleji ve Deva Okulları’ndan 100 öğrencinin hazırladığı 39,5 m2’lik “Baklava ile Oluşturulan En Büyük Çingene Kızı Mozaiği” ile poz verdi.

KAYSERİ ‘ÇALGI ÇENGİ İKİMİZ’ SEVGİSİYLE STADYUMA DÖNDÜ!

Ahmet Kural ve Murat Cemcir, Çalgı Çengi İkimiz filminin Türkiye turnesi kapsamında Gaziantep’in ertesi günü Kayseri’de bulunan Forum Kayseri AVM’de hayranlarıyla buluştu. Alışveriş merkezi Kural ve Cemcir sevgisiyle adeta stadyuma döndü. Yaklaşık 3 bin kişinin tüm merdivenleri ve katları doldurduğu alanda neredeyse adım atacak yer kalmadı. Küçük bir hayranının Ahmet Kural’a Kayseri atkısı takması üzerine Kural’ın yaptırdığı tezahüratlar coşkuyu iyice arttırdı. Fuaye alanında ve sinema salonlarında merak edilen soruları cevaplandıran ikiliden Ahmet Kural, talk şov isteğinde bulunanlara ‘Beraber şov düşünmüyoruz. Üç adam olmadığımız için şov yapamıyoruz ama böyle bir istek varsa neden olmasın?’ diyerek espri yaptı. Kural, albüm yapması yolundaki yorumlara ise ‘Bizim işimiz değil ama albüm fikirlerine açığız’ yanıtını verdi.

Ahmet Kural ‘Kayseri’yi çok sevdik. İlgi alaka harika. Seyirciler kat kat doldurmuşlar. Çalgı Çengi bizim ilk filmimiz, ilk göz ağrımız. Sevenlerimiz sağ olsunlar gündeme rağmen bizi yalnız bırakmayıp koşa koşa geldiler’ sözleriyle Kayseri halkına teşekkür etti.

DOĞAL AFETTE BİLE SEYİRCİ BİZİ YALNIZ BIRAKMADI

Murat Cemcir ise yemeklerden dem vurarak ‘Yağlama bizi bitirdi. O ne güzel bir yemekmiş arkadaş yorumunu yaparken ‘İlk günden beri gelen reaksiyonlar çok güzel. Filmimiz doğal afette vizyona girdi. Son 50 yılın en büyük karı bize denk geldi. Ona rağmen seyirci salonları boş bırakmadı ve artarak da devam ediyor ilgi. Buradan karnesini alan arkadaşları sinemaya davet ediyoruz’ seyirciye olan minnetini dile getirdi.

BİRAZ DA DÜŞMAN OLMAYALIM MI?

Yeni projelerini merak eden hayranlarına da açıklamalar yapan Ahmet Kural, salonda ‘Biraz da düşman olmayalım mı?’ diye sorunca sinemaseverler ikiye bölündü. Kimisi evet kimisi hayır cevabını verirken Cemcir, bir izleyenin yorumu üzerine ‘Çiçek Abbas’taki İlyas Salman ve Şener Şen’ gibi olabiliriz belki’ dedi. Cemcir, ‘En baskın karakter hanginiz?’ sorusunu ise ‘Aramızdaki en baskın karakter Ahmet’tir’ diye cevapladı.