‘EN YAKIN ARKADAŞIM EVLENİYOR’ START VERDİ!

 

Romantik komedi denildiğinde ilk akla gelen filmlerden olan ‘My Best Friend’s Wedding’ filminin Türkçe uyarlaması ‘En Yakın Arkadaşım Evleniyor’ filminin çekimlerine İzmir’de start verildi. Orijinalinde Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz ve Rupert Everett gibi sevilen isimlerin rol aldığı filmin Türk uyarlamasında da Burcu Biricik, Mert Fırat, Hazar Ergüçlü ve İlker Aksum’dan oluşan yıldız bir kadro oynuyor. Yönetmenliğini Cem Karcı’nın, görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran’ın üstlendiği filmin senaryosunu ise İlksen Başarır kaleme aldı. LuckyRed/ Shebnem Askin’in yapımcılığında yeni sezonda vizyona girecek olan ‘En Yakın Arkadaşım Evleniyor’un basın toplantısı önceki gün Swiss Otel Büyük Efes’te gerçekleştirildi.

Toplantıda ilk sözü alan yönetmen Cem Karcı ‘Bu benim ilk uzun metrajlı filmim, o yüzden çok heyecanlıyım. Çok güzel bir ekip bir araya geldi. Çok iyi bir yapım ve oyuncular var. Çok güzel bir iş yapıyoruz. Üçüncü günümüz çok keyifli gidiyor her şey. İnşallah kimseyi utandırmayacağımız bir film ortaya çıkar’ cümleleriyle heyecanını dile getirdi.

Ekibin bir araya gelme sürecini anlatan yapımcı Şebnem Aşkın ‘Projemiz bir uyarlama. Sony’nin ‘My Best Friend’s Wedding’ filminin Türkiye uyarlaması. Cem ve Burcu’yla bir senedir beraber çalışmak istiyorduk. Daha önceki projelerimizde de onlarla konuşmuştum. Kısmet bu projeyeymiş. Daha sonra Hazar ve Mert ekibimize katıldı. İlker Aksum’la iki kez beraber çalıştık. Bu şekilde buluştuk’ dedi.

‘HEYECANIM DİNMİYOR’

Oyuncu Hazar Ergüçlü bu kadroda olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek ‘Melisa gencecik, ışıl ışıl, çok sıcakkanlı, heyecan dolu, hayat dolu tertemiz bir kız. Aşk dolu. Teklif geldiğinde çok sevindim. Cem’le çalışmayı zaten çok istiyordum. Diğer oyuncuları duyunca da heyecanlandım. Keyifle çalışıyorum. Heyecanım dinmiyor’ dedi.

YÖNETMENİMİZLE KONUŞMADAN ANLAŞIYORUM

Geçen sezonun en çok konuşulan dizilerinden ‘Hayat Şarkısı’nda oynayan Burcu Biricik, projenin yönetmeni Cem Karcı ile yeniden bir araya gelmesinin kendisine büyük avantaj sağladığını belirterek ‘Uzun zamandır üzerine konuştuğumuz bir filmdi, hem Şebnem Hanım, hem de yönetmenimizle. Birbirimizi 1,5 yıldır çok iyi tanıyoruz. Konuşmadan anlaşabildiğim bir yönetmenim olduğumuz için çok avantajlıyım. Çekimler öncesinde üç gün yönetmenimiz, senaristimiz ve oyuncu arkadaşlarımız kamp da denilmez ama birbirimizi tanımak adına beraber vakit geçirdik ve bizi çok rahatlattı. Onun rahatlığıyla sete çıktık. Şu an çok bildiğimiz yerden ilerliyoruz, o yüzden iyiyiz’ şeklinde konuştu.

‘KURALCI VE İLİŞKİYİ HAZMEDEMEYEN BİR KARAKTERİ OYNUYORUM’

Biricik, karakterini ‘Oynadığım Deniz karakteri bir stilist, modacı ve kendi de tarz bir hatun. Kuralları olan, kuralcı, sahiplenmeyi ve ilişkiyi rahat hazmedemeyen bir arkadaşımız. 15 yıldır çok sevdiği ve hayatının erkeği olan bir adam var. Son dakika bir bakmış ki onu kaçırmış. Hikayemiz bunun üzerine. Beni bilen bilir, çok erkek çocuğu gibiyimdir. O yüzden Deniz’de çok zorlanıyorum. Hülya’dan sonra bambaşka bir karakter oynayacağım için mutluyum’ cümleleriyle anlattı. Oyuncu, ‘Herkes tatildeyken siz çalışmakta zorlanmıyor musunuz?’ sorusunu ise ‘Dereceler 40’ı gösterirken ceketlerle çalışmak çok kolay olmuyor’ diyerek esprili bir şekilde yanıtladı.

‘BİZİM KODLARIMIZA ÇOK UYGUN BİR FİLM’

Yapımda Emre adında bir spor yazarı rolündeki Mert Fırat: ‘Karakterim Emre, spor yazarı. Daha çok futbolla ilgili. Uzun zaman önce İzmir’e yerleşmiş. İkisinin yolları artık ayrılmış ve Emre bir aşka adım atmış. En iyi arkadaşı olduğu için de her en iyi arkadaşa onaylatmamız gereken evlilik süreci için Deniz’i düğüne çağırıyor. Ve aslında hayatlarının özetini görüyoruz. Türkiye’de bir çok insanın yakalayacağı şeyler var filmde. Bizim de nişanlarımız, düğünlerimiz, kınalarımız, kız almalar falan durumlarımız var. Bir uyarlamayı topraklarımızdaki duruma çevirmek keyifli oldu. Bizim kodlarımıza çok uygun ve onları doğru konuşan bir film’ dedi.

‘KALBE DOKUNAN KELİMESİNİN TARİFİ GİBİ’

Fırat, ayrıca, ‘En Yakın Arkadaşım’ filmine çok güvendiklerini söyleyerek ‘Film enflasyonunda vizyona fırsat bulamayan filmler var. O anlamda Türkiye’ye film üretmek cesaret isteyen bir şey. Daha önce çekilmiş filmlerde seyircinin kalitesini bildiği, büyük sürpriz yaşamayacağı şeylere ihtiyaç duyuyor. Kalbe dokunan da bir şey olsun istiyor. Bu anlamda bu film tam bunun tarifi. O yüzden çok güveniyoruz’ dedi.

İLKER AKSUM İLK KEZ GAY ROLÜNDE

Toplantıda eğlenceli tavırlarıyla dikkat çeken İlker Aksum da ‘Türk sineması büyük bir atılımda. Bu Şebnem Aşkın LuckyRed liderliğinde ikinci filmimiz. Romantik komedi. Bu senenin iddialı filmlerinden olduğunu düşünüyorum’ ifadelerini kullandı.

Aksum, rolünü anlatırken ‘Bir moda dergisinin editörüyüm. Gay bir editörü oynuyorum ve ilk defa oynadığım bir rol. Bunda da iddialı olmak istiyorum. Önemli olan senaryodur. Senaryoda çok düzeyli bir durumda. Klişeler yok. İzleyicileri güzel bir sürpriz bekliyor. Ben zaten değişik rolleri oynamayı çok seviyorum. Bunda zorlanacağım, kabul ediyorum, zorlanıyorum da. Gözlemlerimi sinemamızdan yapıyorum, klasiklerde, televizyonumuzun her anında bu rolü görebiliyoruz’ diyerek kendisi için farklı bir tecrübe olacağını söyledi.