EN GÜZEL AJAN!

Yeni sezonda sinemaseverlerle buluşacak olan ‘Derin Kaos’ filmi, sürpriz oyuncuları kadrosuna katmaya devam ediyor. 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen Askeri Darbe Girişimi’ni ve Türk halkının verdiği mücadele sonrası kazandığı zaferi farklı bir hikaye diliyle işleyecek olan ‘Derin Kaos’ , 2018 yılı Ekim ayında Taçlı Yapım yapımcılığında vizyona girecek. ‘Derin Kaos’ta Miss Turkey 2010 güzelleri arasında bulunan ve sunuculuk kariyeriyle de tüm dikkatleri üzerine çeken Dilay Korkmaz, MİT ajanı Diloş rolünü oynuyor. Korkmaz, Diloş karakteriyle FETÖ ile mücadele edecek.

“FEMİNEN VE GÜÇLÜ BİR KARAKTER”

Dilay Korkmaz, karakterini “Feminen bir karakter, aynı zamanda çok güçlü bir ajanı canlandırıyorum. Senaryo hem içinde gerçeklik olan, hem aşk ve acı ile yoğrulmuş olunca hayır demek benim için imkansız oldu. Çok ses getireceğine inandığım bir proje” cümleleriyle anlattı. 

Ünlü sunucu ayrıca “Karakterin ana çatısında bana benzeyen çok özellikler var. Bu doğrultuda karakteri canlandırırken illa ki kendimden katacağım bir çok duygu olacaktır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde spikerlik, sunuculuk ve diksiyon dersleri aldım. Dizi ve film teklifleri çok fazla alıyorum ve geldiğinde inandığım, içerisinde bulunmak istediğim projelerde oyuncu koçlarıyla çalısıp rol almak istiyorum. Derin Kaos 2. sinema filmim. İkna edici bir dizi projesi olursa onun içerisinde de yer almak isterim” ifadelerini kullandı.

Senaryosunu aynı zamanda başrolde oynayan Mehmet Enver Sarıkaya’nın yazdığı ‘Derin Kaos’; 12 Eylül 1980’den sonra 15 Temmuz gecesinde yolları yeniden kesişen Zeynep (Didem Taslan) ve Esmer’in (Mehmet Enver Sarıkaya) hikayesini anlatıyor. Film, tarihe kazınan o geceyi tüm gerçekliğiyle gözler önüne sermeye hazırlanırken, duygusal temalı bir hikayeyle de sinemaseverleri yakalayacak.